Доаѓа машки моден изглед со големи очила

Големи очила

Ако малку следевте што се случуваше последните недели во Лондон, Милано и Париз, сигурно не сте го пропуштиле тоа очилата биле една од најважните додатоци за време на колекциите за следната есен / зима.

Големи очила кои, во повеќето случаи, нудат силни ретро вибрации, во согласност со изработката на облеката, која се одвојува од тенкиот вклоп во насока на релаксација на минатите епохи. Очилата се во мода.

Е.Тауц

Е.Тауц

на големи очила во стилот на осумдесеттите тие играа клучна улога во понудата на Е. Тауц за следната есен.

Неговото вклучување во изгледот што се состои од опуштена и минималистичка облека со формален карактер резултираше во една од најдобрите колекции што се гледаа на машката лондонска модна недела.

Колекциите на Том Браун, Ерменегилдо Зегна, Дејвид Харт и Серути 1881 беа други кои се одлучија за спектакли за да ги надополнат и основа на нова естетика машки

Авангарда, спортски шик, данди и ретро. Очилата се прикрадуваат во секаков вид изглед, со што станува јасно дека претстојната машка мода носи очила ... и големите.

Во врска со формата, тркалезни модели (a la Хари Потер, но поголем) земете ја тортата, иако имало место и за правоаголните чаши на Алесандро Сартори за Ерменегилдо Зегна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)