Машка долна облека за есен / зима 2017 година

машка долна облека

Мажите се повеќе се грижиме за машка долна облека ние користиме Пазарот, одговарајќи на овој тренд, се подготвува за сезоната есен / зима 2017 година.

Willе видиме линии за долна облека за мажи кои имаат за цел да ги задоволат сите вкусови и стилови. Од една страна, оние кои претпочитаат кратко со впечатливи бои и мотиви. Од друга страна, оние што треба да носат трезни и класични боксери.

Практичност и елеганција

Она што започна како деловна практика со кое се поедноставува купувањето, сè повеќе се позајмува зголемено внимание на машката грижа за ексклузивниот стил. Тројните пакувања повеќе не прават компромис за елеганцијата и стилот.

Кратка или боксерка

Уште една стилска дебата на која се чини дека нема крај. Се чини дека сите се согласуваат дека изборот на едното или другото се должи исклучиво лични одлуки засновани на параметрите на удобноста и визуелните преференции.

Во машка долна облека за претстојниот пад, брифинзите се направени на посмел начин, со впечатливи бои, како и со мотивите што ја придружуваат облеката.

Боксерите презентираат дизајни што се склони кон класичното и трезното. Тие се жалат на минималистички детали, но без да се издаваат со интензивни бои.

Памукот и микрофиберите се доминантни материјали. Двете обезбедуваат совршена рамнотежа помеѓу удобноста и елеганцијата.

Шарени чорапи

Чорапите се исто така облека на која се повеќе се посветува внимание. Надвор од нејзината утилитарна функција, начин на кој тие се комбинираат со останатата облека.

Повеќебоен, со извонредни мотиви што може да се класифицираат како забавни, тие ги оставаат зад себе класичните униформни модели.

Се повеќе дифузни родови бариери

Не е општ тренд, но отвора сè повеќе простори. Како и со некои редови на кошули за оваа сезона, родовите бариери се помалку се решат, раѓање облека што без одрекување од мажественост и мажественост кај мажите, вклучува мешани и андрогени елементи.

 

Извори на слика: Pinterest


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.