Машката Г-точка

Машката Г-точка

Г-точката кај човекот тоа постои и колку далеку знаеме, се нарекува и тоа точка Р или П. за да не се меша со Г-точката на жената. Дали сакате да знаете каде се наоѓа? За многу curубопитни, веста за нејзината локација не е многу пријатна, бидејќи е во ректумот на човекот.

најдете точка П. За многу мажи може да стане табу-тема, поради нејзината локација, а за други субјектот остава настрана некои предрасуди и тие се многу заинтересирани да го знаат и испробаат ова прекрасно искуство.

Каде точно се наоѓа точката Г?

Машката Г-точка Станува збор за жлезда на простата која се наоѓа на околу 5-7 сантиметри од анусот, во близина на машките гениталии. Тоа е влакнест орган со големина на орев кој е составен од многу нервни завршетоци и затоа е зона многу чувствителни и ерогени.

За да можеш да го допреш мора вметнете го прстот внимателно преку анусот и да стигнат до ректумот. Откако ќе влезете внатре, длабоки неколку сантиметри, ќе треба да се почувствува испакнатина што ќе се истакне по димензии од еден сантиметар тоа ќе биде простатата. Овој дел се наоѓа помеѓу областа што ги одделува пенисот и анусот, веднаш под мочниот меур и околу уретрата.

Машката Г-точка

Како се стимулира машката Г-точка?

Треба да се разјасни дека обидот да се стимулира оваа област не треба да се поврзува само со хомосексуален секс. Овој вид практика мора да се почитува, како што е учеството на еротска и сексуална игра тоа може јасно да се заснова на хетеросексуална, хомосексуална или соло двојка, но секогаш со цел да се стимулира областа како варијанта на мастурбација.

Тоа е практика која станува сè пошироко распространета и го зема здраво за готово тоа се оддалечува од табуата на други времиња. Прашањето на стимулација може да создаде многу сомнежи кај парот, бидејќи тие можат да одбијат да ја истражат областа поради страв од болка или дека областа не е добро подмачкана.

Најпрво мора да воспоставиш дијалог каде има доверба да има договор. Фактот дека жената се обидува да влезе во стимулација е тотално нормална ситуација, каде тоа воопшто нема да влијае на машкоста. Ниту, пак, ситуацијата не треба да се принудува бидејќи одлуката ќе ја донесе мажот и мора да се почитува.

Машката Г-точка

Орален секс и лубрикант пред да стигне до Г-точката

Ако она што го сакате е да го стимулирате вашиот партнер пред да стигнете до оваа точка можете да започнете со орален секс, тоа е начин да започнете со целосна релаксација и да ја зголемите вашата возбуда. Можете да масирате дел од перинеумот, што е област помеѓу анусот и тестисите, и многу возбудлива област.

По овој чекор можеме да започнеме пенетрација на прстите, Како прво, мора да најдеме релаксиран анален сфинктер и да имаме сè подмачкано за подобар пристап. Вметнете го прстот и побарајте ја областа што треба да ја масирате, Запомнете дека е во форма на мал орев, со малку груба текстура.

Масажата ќе биде нежна, со ист ритам како кога е масирана Г-точката на жената. Треба да барате различни ритами додека не откриете кој е највозбудлив за него.

Ако нема да имате потреба од никого и сакате да го направите тоа сами, мора да знаете дека и вие можете да го направите тоа. Ако ти е прв пат да мораш подгответе се со лубрикант за пристап до областа, бидејќи навлегувањето во проширување на областа може да му наштети. Пронајдете ја позицијата, бидете удобни и направете го тоа малку по малку без да пропуштите многу вазелин од нафта. Ако болката стане малку вознемирувачка, постојат анестетички лубриканти кои можат да ја направат областа малку да спие.

Треба да ги земете вашите време за истражување на областа и започнете со нежни масажи. Масажата однадвор помеѓу тестисите и анусот е исто така многу возбудлива. Willе го воведете прстот за да ја пронајдете вашата точка д масажа со свое темпо.

Машката Г-точка

Употребата на сексуални играчки

Постојат многу различни уреди за зајакнете го ова искуство и стимулирајте ја Г-точката Во човекот. За нивна употреба, не е препорачливо да ги користите во првото искуство, туку кога тие се веќе запознаени со искуството. Можеме да најдеме југуетите сексуални како што се анални сфери, анален стимулатор или масажер на простата.

Како скок на ова големо истражување и искуство, треба да се забележи, како што е опишано погоре, дека не треба да се плаши да се обиде да бара возбуда на овој начин. Ова не изведува или условува маж променете ја својата сексуална ориентација. Како последна информација што сè уште не е објаснета, фактот за постигнување на оваа практика ќе предизвика оргазмите да се зголемат во интензитет до десет пати повеќе. Искуство што мора да се практикува без сомнение.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)