Марка маичка на Гучи

Убава, нели? Еве еден од предлозите за маици на италијанската фирма Гучи од вашата цена за следната сезона Есен-Зима 2011-2011. Тотално основна маичка со многу големо име на бренд. Да не биде кажано.

Совршен за оние кои мислат дека колку повеќе се гледа брендот, толку подобро, за тоа плаќате, се разбира. И покрај тоа што на крај изгледа како свежо надвор од Кинескиот град ...

Јас би рекол дека дури и Ла Мартина не го злоупотребува своето лого толку многу… Неговата цена; 155 евра. Дали би го зеле?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

7 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рафачавер dijo

  Без да сакам да судам премногу остро, јас се гледам себеси во обврската да го класифицирам како навреда за дизајнот на фирми од висок ранг, бидејќи тоа е токму овој дизајн; материјализирани во употреба на силуети или форми, обрасци, апликации, мешавина од материјали, итн., и, во одредени прилики, обидувајќи се да доловат одреден необичен животен стил во нивните креации (види фирми како што е Ан Демелеместер), оние кои покажуваат креативност и авангарда во одредени случаи на луксузни брендови, а не кошула што ако го тргнете огромното лого (што вели на повеќе од експлицитен и дрзок начин „Имам повеќе пари од тебе и затоа можам фустан во Гучи) останува во основна кошула без повеќе. Сега завршувањето, според мене, облеките за полнење како овие не треба да бидат вклучени во колекциите, секако дека Фрида nанини не е глупава и знае дека оваа кошула ќе има и свои следбеници (патем со сомнителен вкус), како што е Кристијано Роналдо, за пример.

 2.   Оливер dijo

  Нема да боли ако и дадат колонска вода, како пакет, да оди во теретана, да го измие автомобилот ... Но, 155 € ... Јас не го гледам тоа ...

 3.   Еду dijo

  Тоа е типична имитациска маица што го става логото на брендот во голема мерка, оваа маица е за Канис, во случај да е продадена на битпазар (бидејќи изгледа како типичен пазар за болви), но јас не да знам дали таквата маица е многу успешна.грда толку скапа

 4.   Еду dijo

  Тоа е типична имитациска маица што го става логото на брендот во голема мерка, оваа маица е за Канис, во случај да е продадена на битпазар (бидејќи изгледа како типичен пазар за болви), но јас не да знам дали таквата маица е многу успешна.грда толку скапа

 5.   Карлос dijo

   Искрено не разбирам ништо за другите два коментара, особено за првиот. Дека логото на брендовите се повеќе се става на повпечатлив начин, тоа се гледа во сите брендови, од лакост, ралф лорен, версаче, гучи ... (тоа се вика маркетинг) затоа не го купувате со идеја за Излегување надвор, но за ваше задоволство, и ако не, едноставно не купувајте бренд, за тоа има многу продавници со ниска цена, затоа не критикувајте толку многу.

  Ами лично мислам дека кошулата, основна, носена, под самата блејзер би изгледала одлично! Нека оној на кој му се допаѓа и кој може да го плати.

 6.   Карлос dijo

   Искрено не разбирам ништо за другите два коментара, особено за првиот. Дека логото на брендовите се повеќе се става на повпечатлив начин, тоа се гледа во сите брендови, од лакост, ралф лорен, версаче, гучи ... (тоа се вика маркетинг) затоа не го купувате со идеја за Излегување надвор, но за ваше задоволство, и ако не, едноставно не купувајте бренд, за тоа има многу продавници со ниска цена, затоа не критикувајте толку многу.

  Ами лично мислам дека кошулата, основна, носена, под самата блејзер би изгледала одлично! Нека оној на кој му се допаѓа и кој може да го плати.

 7.   Јулиј dijo

  Всушност плаќајќи 155 евра за нешто што се чини излезе од саемот Ла Салада, или за да ве лоцираат, на саем за лажни работи, само јужноамериканските фудбалери неодамна пристигнаа во Европа и кои ќе стапат во брак може да го сакаат тоа. поранешни ведети кои „ја пронајдоа својата loveубов“. Можеме да го дефинираме како мрсна, глупост, нуво богата работа, снобизам или едноставно тотален недостаток на вкус. Одбраната на тие алишта е удар за приватните делови со добар вкус, да речеме. Очигледно некому ќе му се допадне, но тоа не е мој случај барем. Се надевам дека е разбирливо. Многу ми е жал не за оние што можат да го купат, туку за оние кои ќе се решат да го купат.