Марами и марамчиња за мажи

Шамиче

Со толку силно одземања што имавме во термометрите овие последниве недели, поројни дождови во некои градови и силни ветрови во други, не можевме да ја започнеме неделата на кој било друг начин освен да зборуваме за топли шалови и честички за мажите од куќата, така што освен што се топли, тие изгледаат позгодно од кога и да е нивните облеки.

Така што мислам во моментов незамисливо е да се излезе без добро марамче, шал или шал што го покрива вратот на секој човек, бидејќи покрај заштитата од студ, му дава уникатен стил на ансамблот воопшто. Значи, ние ќе ви кажам за некои од шамиите најгледани во продавниците, најбарана и исто така ниска цена.

Слично на тоа, истакнете го тоа машките марамчиња се доста разновидни, почнувајќи од обични бои и фини ткаенини, до отпечатоци, кариран и плетен, за оние денови на интензивен студ, како оние што можете најдете во делот за мажи во Зара, плетени шалови кои се користат како гаќи, па затоа не стануваат непријатни кога ги ставате и соблекувате.

Шал
Од друга страна, во продавници од пролетниот терен, со облека толку модерна, актуелна и лежерна, можете да најдете и одлични шалови, марамчиња и стапала за да се стоплите вратот во текот на денот, како што е правоаголниот и кариран стил, многу модерен во последно време и што е исто така реверзибилно, така, тоа дава голем ефект еднаш.

Исто така, и во друг од најдобрите продавници со машка облека идеални за најдинамичните мажи, смел и модерна, Повлечи и мечкаЕ најдете и одлични шалови и марамчиња, како кафеав плетен шал, или бел, идеални за овие студени есенски месеци. Што се однесува до марамите во оваа продавница, една од најдобрите е онаа што комбинира бели бои, со сини и црвени, идеално за носење со каубојски изглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.