Манго ги претставува своите одела за пролет / лето 2017 година

Под наслов Правила за кроење, Најновиот едиторијал на Mango Man е посветен на костумите од фирмата за пролет / лето 2017 година.

Многу инспиративен lookbook кој се движи од класично кроење до порелаксирани комбинации што следат по стилска висока / ниска линија.

Шпанската фирма е посветена на добро дефинирани силуети, иако ткаенината е одделена од каросеријата во однос на досегашниот преовладувачки стил, виткото одговара.

Судејќи според она што е видено во најновите колекции на најважните модни куќи, треба да се очекува дека полабавите модели ќе ја преземат контролата. Сепак, тесните костуми во моментов не одат никаде. Во новата колекција Манго, двата стила коегзистираат во совршена хармонија.

Палетата на бои е составена исклучиво од неутрални тонови, па дури и така костумите испуштаат многу светлина, што е она што се очекува од летен костум.

Тајната е во светлите нијанси на сина, кафеава и сива, иако има и отстапки за класиците црна и морнарица.

Бандани на вратот, трегери и јака од мандарина и џемпери наместо вообичаената кошула и вратоврска вдишете ја модерноста во погледите, приближувајќи ги до младите, чиј концепт за носење костум е многу различен од оној на претходните генерации.

Обувките варираат помеѓу чевли за облека за најелегантни одела и спортски чевли за најспортски комбинации, иако тие секогаш се носат без чорапи, како што бараат панталоните до глуждот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.