Мали тетоважи за мажи

тетоважи на мажи

Тетоважите се оние симболични цртежи што постојат многу, многу години, тие се естетски елементи кои остануваат непроменливи засекогаш. Ако сакате да ја украсите кожата и да дадете точка на креативност, но без да му дадете екстраваганција на цртежот, мали тетоважи за мажи се идеален предлог.

Постојат илјада форми и идеи за секоја личност, со безброј уметнички цртежи и племенски форми, Единствено е да се дизајнира и избере оној кој најмногу одговара на карактерот на секоја личност. Несомнено, секоја тетоважа секогаш ќе предизвика интерес кај оние што ја наб whoудуваат, бидејќи сите тие се појавуваат со таа аура на мистерија и сензуалност.

Мали тетоважи за мажи

Постојат бесконечни форми и модели, тоа е само да се обликува цртежот што го претставува емотивниот момент на вашата сегашност и ставете го во најдобриот дел од вашето тело. Малата тетоважа е најдобра варијанта за оние почетници кои почнуваат од прагот на болка и исто така е едноставно и дискретно. Откријте форми и модели што може да ве изненадат:

Тетоважи со сила и подобрување

Тие се тетоважи кои тие го претставуваат тој момент на лична еволуција. За оние луѓе кои штотуку надминале лош момент во животот, направете тетоважа што го претставува тоа подобрување, тоа ќе ви даде смиреност и задоволство секогаш кога ќе се сетите на таа ситуација. Најчестите тетоважи се главно оние со карактер што ќе им даде сила на нивната експресивност, оние пресоздадени од цртежи и симболи на легендата и други според нивната личност; другите ќе бидат пресоздадени или нацртани од истата личност, како точка-точка и точка или со едноставен збор.

минималистички тетоважи

Тетоважи на рака

Тоа беше мода што порано се гледаше само меѓу криминалците, но денес сè почесто е да ги гледаме во рамките на нашата заедница. Станува сè попопуларно да се видат многу познати личности со ваков вид тетоважи, но всушност тоа да се добие во оваа област доведува до голема сериозна посветеност.

Нашето општество сè уште ја дискриминира оваа позиција, Затоа постојат одредени професии кои не се многу попустливи со овој вид тетоважи на рацете, бидејќи тие не ја сметаат личноста што ја носи за потенцијален вработен.

тетоважи на рака

Кога го спроведувате вашиот предлог, помислете на тоа има многу уметници за тетовирање кои ја дискриминираат оваа техника. Тоа е област која бара многу посложен процес на лекување, со груби и неправилни области што ја попречуваат нивната работа. Областа на дланката или прстите може да биде а тежок дел за да се поправи мастилото, така што не е најдобриот предлог.

Како општо правило, овие видови тетоважи се малку поболни. Оваа област содржи многу повеќе маснотии и кожата е многу поблиску до коската, и тоа ја прави вашата работа многу почувствителна. Тетоважата на дланката исто така станува поподложна, бидејќи оваа област може да создаде влошување на буквар за мастило, како регион со голема активност и триење.

Минималистички тетоважи

Тие се едноставни тетоважи со посебна симболика, иако сите ја имаат својата вистинска наука. Тие можат да бидат цртежи или кодови создадени од самата личност или мали симболи исечени на минималистички начин. Само гледа информации за избраниот цртеж и да го знаат неговото значење пред да го направат тоа. Најбарани: срца, пердуви, месечини, мал број и букви, музички ноти ... па дури и симболи кои означуваат нова фаза во животот.

мали тетоважи

Тие се мали цртежи кои покриваат мали области на телото, иако изненадувачки привлекуваат големо внимание. Ако вашата идеја или цртеж е многу присутна во вашата глава, секогаш уметникот за тетоважа може да заврши со давање оригинален шмек на цртежот.

Овој вид тетоважи имаат широк спектар на форми и модели. Се движи од мали животни, цртани филмови или слики од нашето детство. Другите што се во мода и за кои се определија, се за секојдневни предмети, од кои се пресоздадени многу забавни и оригинални форми.

Тетоважи на хипстер тие се друг вид на цртежи кои се многу модерни. Тие се мали и се направени заедно со вашиот партнер, спарени се и затоа спаѓаат во категоријата минималисти. Тие обично имаат многу длабоко значење, затоа би било идеално секогаш да барате оној што ќе покрие каква било идна можност.

 

Тетоважа со рачно напишана порака

Овие типови тетоважи се неверојатно оригинални. Пораката е многу лична и може да биде напишана со оригинален ракопис, како да е напишана со рака. Пораките можат да бидат со семејни имиња, датуми или арапски букви со одредена симболика. Овој вид тетоважа е многу модерен меѓу славните, сигурно со многу посебно значење.

тетоважи напишани со букви

Племенски тетоважи

Овој вид цртеж ја симболизира уметноста на тетовирање стотици години. Порано се користеше за обележување на лицето и за разликување од членовите на другите племиња. Тековно користете го овој образец во племенска форма, па дури и со испреплетени цртежи, со детали за широк спектар на илустрации. Многу од нив се ексклузивни и симболизираат рамнотежа, мир и хармонија.

племенски тетоважи


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.