Индитекс маици: назад во детството

Групите продавници на Индитекс, оваа сезона ни нудат враќање во детството. Оваа зима Pull & Bear, Бланко, Зара и Бершка се исполнети со нашите омилени ТВ-ликови.

Bershka Оваа сезона ни ги носи класичните ликови на Дизни: Мики, Плутон, Гуфи и Доналд. Имате четири бои за избор, а нејзината цена е 12,99 евра. Од своја страна, Бланко објави микс од различни филмови и цртани серии од кога бевме мали. Кој не се сеќава на филмот Гремилинс или пораснал гледајќи ја Сусам Стрит? Мојот омилен, без сомнение, оној на „Гуни“. Можеби не толку за естетиката, колку за спомените што ми ги носи. Бидејќи, на крајот на краиштата, она што го прават овие кошули е извадете го детето што го носиме внатре. исто така, Повлечете и мечкајте се приклучува кон трендот на „ретро“ маици со своите предлози за нинџа желки, супер глушец, лудата птица или соник. Или тоа е што повеќе не се сеќавате дека пред Wii игравме и Sega Megadrive? Zara Тој претпочита да се обложува на суперхерои: Капетан Тандер, Бетмен или Супермен. Кој ви се допаѓа најмногу? Вистината е дека јас, иако може да сум носталгија, овие маици Не гледам голема корист за нив. Можеби ќе ги искористи за да оди во теретана. Освен Мики Маус, кој ќе одговара на сив кардиган и фармерки. Што мислиш? Дали сакате маици од цртани филмови?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   борјанебот dijo

  @haveclass Занемарено. Надвор од местото.

 2.   Даниел Мадрид dijo

  Супер кул… !!!

 3.   Имајте час dijo

  Драго ни е што ви се допаѓа. Дали има некои што го привлекоа вашето внимание?

 4.   Драуни Јанг Вилијамс dijo

  Мики ми изгледа идеално. И тоа на суперхероите би му додало малку повеќе живот ... тие се многу благи.

 5.   Hонаната Естебан Абанило Солано dijo

  Мики е