Маици на Jeanан-Мишел Баскијат, од Зара

Секој толку често Zara изненадување со низа интересни маици. Во последно време видовме кошули од Кит Харинг, од Дејвид Боуви, за воајери ... и сега е ред на колекција со дизајни на починатиот њујоршки уметник Jean-Michel Basquiat.

Вкупно пет маици со основни основни бои, црна, сива и бела боја, украсени со типични дизајни на Баскијат, некои дизајни што веќе можевме да ги видиме, без понатаму, во неколку Reebok модели од минатата година и идни креации за следната сезона Есен-Зима 2010-2011 година.

Вистината е дека тие се ревијални некое време, можеби премногу за мене. Тие се на продажба во која било продавница во Зара 17,95 евра, или ако можете да почекате само еден месец, тие исто така може да се купат во вашата нова онлајн продавница. Со нешто ќе мора да го ослободиме ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.