Мажи во чорапи од ликра?

Мислам дека никој од нас не помисли дека еден ден ќе носиме чорапи од ликра, но тој ден дојде.

на машки гаќи доаѓаат од раката на Е-MANCipate, што е интернет-страница која е посветена на прифаќање машки панталони како редовна облека.

Само што ја погледнав страницата, се чини дека сето тоа беше шега, иако не можам да одречам дека идејата што ја имаат за да можат да ги отворат очите пред сите оние кои сè уште се спротивставуваат да користат додаток за кој нема што да пишуваат е добра работа

Сè уште не ми веруваш? Потоа одете на страницата на  Е-MANCipate, и уверете се во придобивките од машките пантајози.

За да видите повеќе слики, продолжете да читате ...

Преку: Мода Тие


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе dijo

  Здраво, ќе ти кажам дека мислам дека овие мода се гледаат, ниедно лице нема да го смени тоа што го носат мажите и жените, ние сме од иста раса, не разбирам зошто модата сега е во рамнотежа. Во ова е тешко за мажите да кавијар обичаи е исто да се остави ми се допаѓа трендот прегратка Хозе

 2.   Факундо dijo

  многу добра мода само што би сакала повеќе машки отпечатоци и не толку како чорапи, туку како хеланки

 3.   Бренда меланија dijo

  Не знам што да кажам, но како што мажите се песимисти. Тие беа дизајнирани и создадени за нежни нозе и стапала, совршени нокти, накратко, тие беа дизајнирани за жени.

  1.    Пепе dijo

   Тие ги носеа многу порано мажите, исто како чевлите со високи потпетици. Постојат мажи со нозе што многу жени веќе би сакале. Посрамна е жена со зависност од тоа какви чевли и панталони.

 4.   Тито dijo

  Тие се добра мода што ги сакам, исто така, велат дека во Европа веќе ги користат скоро сите мажи

 5.   Geronimo dijo

  Па, којзнае, ги користам и ме фасцинира, иако ќе ти кажам дека во Мексико не за мажи конкретно и не би ги користел затоа што велат дека се многу скапи, подобро продолжувам да го користам оној на сопругата, дека ако имаш да се даде одредена естетика на ногата како избричена или многу кратка коса за да не изгледаат орипиланти.

 6.   Жозе dijo

  Не ја гледам причината зошто мажите не можат да носат гаќи, ги користам долго време, ми се допаѓа како се чувствува, помагаат за циркулација на нозете и за студ.

 7.   Иван dijo

  Почнав да носам хулахопки под работната облека, а во студено време носам пантајози и хулахопки, тоа е сензација како никој друг. My кажав на сопругата дека сака да носам чорапи или пантајози и таа смета дека идејата е секси. Се надеваме дека машките пантајози ќе пристигнат наскоро во Мексико затоа што со задоволство би ги купила.