Мажи, со брада или без брада?

Мажи, со брада или без брада?

Со брада или без брада? Веќе несомнено се поставија повеќе прашања за физичкиот изглед на мажот. Во моментов брадата е атрактивен дел од многу мажи и од различна возраст. Но, што мислат жените? Дали брадата навистина се чувствува толку добро што вреди да се промени вашиот изглед?

Пристапот не е многу релевантен, треба да ја кренеш брадата и се надевам дека с everything ја прави својата магија. Ако навистина откриете дека имате полна брада, би било одлично да откриете како можете да ги искористите триковите што можеме да ви ги дадеме овој линкНа Ако станува збор за давање волумен и давање најдобра грижа, ние исто така ги имаме сите најдобрите лекови за подобрување на тој машки дел.

Мажите подобро со брада или без брада?

Според анкетите, жените претпочитаат мажи со брадаНа И без сомнение, резултатот е толку добар, што може да се види дека има голем бран на мода на лицата на многумина од нас. Тоа веќе не претставува само нешто физичко, туку може да се направи да се поверува дека мажот покажува големи репродуктивни вештини и дека можеби сте во подобра здравствена состојба. Но, бидете внимателни со овој факт, разбушавената, ретка, долга или без шарм брада може да даде спротивен ефект.

Општо земено, слободните и мажените жени со репродуктивна веројатност несомнено претпочитаат мажи со косаили главно на лицето. Претставува доминантен, агресивен лик со длабоки корени да биде похрабар. Спротивно на тоа, избричените мажи не оставија таков впечаток и визуелизација.

Мажи, со брада или без брада?

За жените маж со брада секогаш тој е многу попривлечен и мажествен, Секако, изгледа доминантниот пол и далеку. Брадата подобро ја подобрува фигурата на лицето, покрај тоа мажот може кријат некоја форма или несовршеност на лицето што ја пушта брадата да расте. На жените им се чини дека тие се многу повеќе галантни и истакнати мажи.

Сепак, тоа не е ист впечаток кај големи, долги и расипани бради. Womenените можат да станат фобични само со гледање на овој тип брада, бидејќи можат да го поврзат со недостаток на чистота.

Што претпочитаат мажите?

Мажите претпочитаат да се обидуваат растат брада околу 5-10 денаНа Така тие откриваат каков е тој многу по мажествен изглед. С Everything ќе зависи од количината на влакната на лицето, но ако не добијат добар изглед според нивните вкусови, ќе треба да го избричат ​​лицето до истребување.

Поврзана статија:
Кога брадата не расте кај мажите

Ако се забележат мажи со брада привлечен и поседувач на неговата голема мажественост, ќе го остават да изгледа во целиот свој сјај. За ова можеме да ви дадеме најдобар совет за "како да се добие целосна брада"Или"најдобрите совети за грижа за брадата "На Ако вашата работа е да се грижите за брадата и да ја обликувате, исто така имате тука сите совети.

Мажи, со брада или без брада?

Кои причини ве тераат да верувате дека треба да носите брада?

Носењето брада е веќе показател зад одржуваме многу повеќе мажествен изглед. На мажите им се допаѓа затоа што создава поголема сила, изгледот е многу погруб и со карактер, и затоа изгледаат попривлечно. Ако го споредите со избричени мажи, ќе видите дека не го носите им ги засладува лицата и изгледаат послушни.

Човек со брада создава многу поизразен статус, дава изглед да се биде во повисок ранг а особено ако се чува густо, населено и добро згрижено. Со оглед на нивната сила, ова е знак на зрелост, бидејќи младите мажи се предвремени во немањето цврста брада.

Од друга страна, мажите без брада или оние со мустаќи добиваат најмалку овации, тоа не значи дека не се избрани, туку дека жените во многу од анкетите претпочитаат мажи со брада.

Мажи, со брада или без брада?

Најласкавиот изглед за оваа година

Стилистите во овој изглед се обложуваат природна визуелизација што ја означува личноста. Не станува збор за совршена брада, туку неговата едноставност се забележува. Косата може да се одгледува само неколку дена, а потоа преглед и означување, нека се напомене дека е поправено.

Друг стил што можете да го носите е брада без босилки, Тоа е стил што може да се остави да порасне и да изгледа толку природно. Мора да добиете едноставен изглед, без избричен врат, но тоа покажува дека сте ја презеле вашата мала дневна нега. Оваа обрасната брада е многу додворувачка на лицата со квадратни и многу обележани карактеристики.

Не заборавајте дека имаме безброј лица на познати личности кои одлучија да го носат лицето „со брада или без брада“. Имаме некои актери како Леонардо Ди Каприо, Ештон Качер, Марио Касас и Мигел Анхел Силвестре. Или фудбалери како Дејвид Бекам, Лео Меси или голманот Икер Касиillaас. Ако сакате да прочитате многу повеќе за оваа тема, можете да прочитате „различните видови брада".


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)