Дали мажите сакаат мал нос?

La носот мажјакот е носител на митови. Се вели дека колку е поголема носот, толку е поголема големината на невиливиот член на лицето кое го носи. Без оглед дали е вистина или не носот преголемата големина е одлика на личноста. Дури и актерите како Адриен Броди или éерар Депардје должат висок процент на популарност на носот. И покрај тоа што Том Круз беше исто така катапултен до слава со помош на а носот истакнати, со текот на годините тој одлучи да работи. Како крстарењето, многумина се мажи кои денес сакаат да извршат пластични операции со цел да ја намалат големината или да ја поправат формата на нивните носот.

La Ринопластика (козметичка хирургија на носот) е втор во рангирањето на најбараните кај мажите. Целта на оваа хируршка интервенција е да ги исправи сите дефекти што влијаат на структурите што ја сочинуваат анатомијата на носот (дефекти на кожата, назалните коски, 'рскавиците на носот, преградата или некои функционални структури како што се турбунати, кои поради хронични функционални проблеми, исто така, можат да го променат обликот на носот)

При избор, заедно со пластичен хирург, на носот посакувано, мора да се земат предвид некои точки: машките структури се многу поголеми и посилни од женските, па затоа мора да се земат предвид за да се избегнат женски резултати. Покрај тоа, врвот на носот мажјакот е природно многу обемен и слабо дефиниран.

Крајниот резултат на машката ринопластика треба да биде а носот со хармоничен врв, исправен назад, дефиниран, проектиран и ротиран доволно за да се генерира максимален агол од 90 степени помеѓу носот и горната усна.

на ринопластика Машките имаат предност да бидат спроведени преку ноздрите, избегнувајќи ризик да остават надворешни лузни. Откако ќе заврши операцијата, воспалителниот процес има тенденција да биде пократок отколку кај жените, бидејќи има помалку кршливост во капиларите на кожата. Во пост-оперативниот период, од суштинско значење е да се нанесе мраз првите 48-72 часа, да се подигне главата на креветот што е можно повеќе и да се изврши чистење на носот со апликатори за да се избегне кивање. Просечната попреченост е 4 дена, а периодот на опоравување е 2-3 недели. Конечниот резултат може да се цени веднаш по периодот на заздравување на носот. Може да има времетраење од 6 или 12 месеци.

Надвор од комплексите и стандардите за убавина, важно е да се препознаете во огледало. Ако ова подразбира а носот различно од тоа што природата им го дала, нема причина да се двоумиме дали да извршиме ринопластика. Меѓутоа, ако одлуката не доаѓа од лична дилема, најдобро е да одвоите време да размислите и да се прифатите.

голем нос


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

18 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   перитони dijo

  Па ... мојот нос не е од класиците, ако не и спротивното, но со текот на годините и надминување на адолесцентните комплекси се навикнав. Луѓето кои ми се допаѓаат велат дека тоа е мојата „личност“, не би рекла толку многу, но тоа е нешто што не би ме оперирало. И јас зборувам од естетска гледна точка без да навлегувам во хируршки „детали“ и стравот што ми го даваат.

 2.   Андрес dijo

  Здраво, имав прилично голем нос и сакав да го оперирам… Веќе имав 1 ринопластики и не можам да ја постигнам целта.

  и во мојот случај… да… сакам мал нос all воопшто не сакам големи носови… ги мразам.

  Но, јас сакам луѓе со голем нос XD

  1.    мексиканскиот мажјак dijo

   еј си веј си парче геј заебани хомосексуални ластовички сабји

 3.   укко dijo

  Мислам дека повеќето мажи не сакаат мал нос! Мал нос изгледа добро на жена, но не и на маж!
  Тоа е мое скромно мислење.
  „ГОЛЕМ НОС Е СИНОНИМ НА ДОМИНАЦИЈА, ОРИГИНАЛНОСТ И ЛИЧНОСТ“

 4.   ангел dijo

  здраво добро, што се случува е дека носот ми е голема поко, т.е размислував да направам операција пареро, тоа ме плаши уште од 15 години и би сакал да ми дадеш совет да го направам носот помал без шминка затоа што јас јас сум човек

  Се надевам дека вашата помош, ..

 5.   Марсело dijo

  мал нос ?? не… но нормално да ..

 6.   квази dijo

  Па, курот треба да се утврди како тие се кучкини синови

 7.   геј dijo

  ох пији не биди така, ние хомосексуалците сме толку лошо родени хомофобични, а вие сакате succcc

 8.   Твојата мајка! dijo

  Знам како да имам совршен нос Пријатели. Ви препорачувам да земете 6 чаши челе од мојата ПИНГА! .. плус таблета против менструација .. GАНГОДИНА!

 9.   аријадна dijo

  Јас го имам најдобриот мал нос во светот, луѓето што имаат голем нос, го мразам

  1.    аријадна dijo

   луѓето со голем нос ќе го поминат животот плачејќи

   1.    аријадна dijo

    хахаха

  2.    Ригамортис dijo

   И кој вели дека на сите мажи им се допаѓа вашиот нос ?, Мразам жени со мал нос затоа што немаат ништо секси или морбидно, имам голем нос и бев со многу жени и не престанувам да флертувам, исто како што Тоа значи дека многу жените не се како вас, вашиот коментар покажува дека како личност не вредите ништо, можеби сте многу млади затоа што возрасните луѓе не ги прават тие коментари

   1.    Дејвид dijo

    Профил на резервоар XD

  3.    Даниел dijo

   дали сакате мажи со мал нос?

 10.   Ригамортис dijo

  големиот нос е претежно машка особина, Римјаните го имаа голем, оттаму произлегува римскиот профил, и немаа ли жени?

 11.   Црна гарка dijo

  Здраво, имам 13 години, извини 14 XD Па вистината е, мојот нос не е толку голем за да кажам, но вистината е дека тие ќе мора да го видат. Јас сум на час, ја ставив раката на мојата носот, покривајќи го насекаде, дури и кога некој ќе помине близу мене, тој ме свртува и го гледа лицето, ми дава импулс и морам да се покријам. згоден, но од страната сум ужасен, многу ми е срам да бидам искрен и Не ми е пријатно со моето тело, косата е исправена, не сум дебела, ниту сум толку слаба, да речеме дека сум среден, висок сум не толку многу, така да кажам, јас сум нормален, единствениот дефект ми е носот кој е малку чуден јас ќе мораше да ја види

 12.   Julian dijo

  Што е со тоа, јас всушност имам свртен нос, но преградата и дел од мостот на носот изгледаат големи, тоа е затоа што кога бев мал паднав на лицето (не ги ставав ниту рацете) и преградата скршен, правејќи го да изгледа „голем“ носот, не сум залуден, но почнувам да забележувам дека изгледа лошо. Каков вид на операција треба да направам? Тоа го правам и за здравствени проблеми, бидејќи морам да спијам со отворена уста затоа што не можам да дишам многу добро преку носот.