Мажите сакаат персонализирани подароци и за кујната

сопствени подароци

Божиќните датуми се ближат и време е да се загрее главата за да ги изненади семејството и пријателите со изненадување што не се вклопува во нивните планови. Има многу години дарувајќи и да најдете нешто оригинално не е лесна задача.

Соочени со овој тежок избор, добра идеја е да побарате индивидуализирана опција преку широк спектар на персонализирани подароци за мажи предложен од Хофман.

Во овој разновиден каталог се издвојуваат различните можности на персонализирани предмети во кујната. Тоа е една од најпрометните области на куќата и луѓето сакаат да најдат во неа пријатен простор и со кој се чувствуваат идентификувани. Се повеќе и повеќе кујни имаат прибор и простории каде таа персонализација е зафатена преку фотографии и ексклузивни дизајни.
Еден од елементите што најмногу се користи во текот на денот во секој дом е Куп, што е исто така, објект што може да се прилагоди многу лесно. Можностите се повеќекратни, бидејќи секој дел од кригла може да се прилагоди, и внатре и надвор; со фотографии, текст, бои или дизајни.

Тоа е оригинален подарок за роденден кога ќе се достигне тркалезна фигура, 30 или 40, на пример. Примачот ќе го памети подарокот секое утро, додека појадува. Друга опција е дизајн со штит на омилениот тим на вашето дете или прво патување како двојка. Сите фотографии и дизајни се наменети да бидат вметнати во кригла. Материјалите, изработени од бела керамика, и печатењето, направено со термичка сублимација, се отпорни на микробранови и машини за миење садови.

Прилагодени магнети за фрижидер

Кој нема магнет за фрижидер? Тоа е местото избрано да се сеќаваат на најдобрите моменти на многу семејства. Патувања, раѓања, прослави ... Секој пат кога ќе се отвори фрижидерот, тој ден се памети. Магнетите исто така можат да бидат персонализирани и прилагодени на оние незаборавни моменти на секоја личност. Методот е многу едноставен. Треба само да изберете број на магнети што сакате да ги прилагодите и фотографиите избрани за тоа.. Општо, овој пакет вклучува збир од девет магнети, секој со соодветна фотографија. Тие доаѓаат во различни големини и подготвени се да се стават во фрижидер. Willе се дружат таму со години за да се сетат на најдобрите моменти на семејството.

сопствени магнети за фрижидери

Ова е една од најсмешните опции за подароци и важи за целата публика. Децата и возрасните сметаат дека се забавни и многу пријатен елемент за украсување. Од голема помош им е и на постарите лица кои можат да имаат проблеми со меморијата, така што секогаш се сеќаваат на тие посебни денови. Од друга страна, персонализираните магнети за фрижидери се добар избор да се дадат на прослави како што се свадби, крштевки и причести. Тоа е корисен подарок и оној што присутните ќе го ценат заради едноставност и корисност. Треба само да ја изберете најдобрата фотографија и да ја поставите на магнетот.

Календар за да одговара на сите

Друг персонализиран предмет што има место во кујната е календарот. Тоа е елемент што е тешко да се најде место во дневната соба, додека ние не трошиме толку време во собата за да го набудуваме кога ни треба. Затоа, кујната може да биде добро место за нејзината локација. Хофман исто така ви овозможува да персонализирате wallидни календари со ваши сопствени фотографии и текстови. Прилагодувањето е толку комплетно до тој степен што календарот може да започне со месецот што корисникот го посакува. Следи модерен дизајн од четиринаесет страници, дванаесет месеци плус предниот и задниот капак; во кои може да се вклучи широк спектар на слики. Печатењето е дигитално, со највисок квалитет, а врзувањето користи метален спирален систем, кој гарантира негово одржување во добра состојба. Календарот исто така означува празници врз основа на секоја заедница и ви овозможува да ги обележите најважните денови како родендени, прослави, итн. Овие информации се претходно дадени преку Интернет со цел да се создаде целосно персонализиран календар.

Други персонализирани подароци што можат да бидат од голема помош во кујната, како и во другите области на домот, се лепливите слики со избраната слика. Тие се прилагодуваат на различни видови wallидови и не оставаат знаци. Торбички вреќи кои можат да бидат персонализирани со најсмешната фотографија се исто така корисни. Малите во куќата сакаат да ги носат своите игри во торба од ваков стил, со ексклузивен дизајн и подготвени за нив. Една од најпопуларните персонализирани артикли во последните месеци се маските. Елемент кој, одеднаш, започна да биде дел од нашите животи и кој исто така може да биде дизајниран да одговара на секоја индивидуа.

Постојат многу гаџети што можат да се прилагодат. Важно е да изберете правилно кажана персонализација, било да е тоа слика или текст, а со тоа да изненадите со посебен и поинаков подарок кој секогаш се добива со одличен вкус.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)