Магдонос за борба против првут

Дали имате првут и не знаете како да го елиминирате? Овој проблем може да стане повеќе од естетски проблем и да стане голема непријатност ако не го поправите. Освен чешање на скалпот, првутот може да предизвика опаѓање на косата. Па сега можете да започнете борба против првут.

Првото нешто е да внимавате на вашата исхрана. Елиминирајте ги рафинираните шеќери и маснотии и избегнувајте стимуланси како што се алкохол, кафе или чај. Ако комерцијалните производи против првут не ви помагаат (може да содржат многу хемија), најдобро е да пробате природен лек. Дали знаеше магдоносот може да стане ваш голем сојузник против првут?

на антифунгални својства на магдонос направете го совршен лек против првут, особено ако косата е мрсна. Покрај тоа, магдоносот ќе ви помогне да го вратите сјајот на вашата коса и да изгледа многу поздраво.

Можете сами да создадете лосион против првут од магдонос. Варете неколку гроздови свеж магдонос во вода околу десет минути. Кога инфузијата е ладна, процедете ја и користете ја како плакнење откако ќе ја измиете косата. Willе ги забележите резултатите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.