Лош мирис во пенисот

El пена има посебен и карактеристичен мирис на секоја личност. Проблемот е кога мирисот е неподнослив и ги тера жените да ве одбијат.

Овој мирис нема врска со хигиената што ја одржувате, можете да го исчистите во секое време, но и покрај тоа и целиот мирис ќе остане.

Ако веќе правилно сте го исчистиле пенисот и мирисот опстојува, тогаш треба да одите на лекар, бидејќи тоа може да се должи на инфекција наречена кандидијаза.

Кандидијазата е инфекција предизвикана од габа (кандида албиканс) и може да се појави главно на гениталиите. Најчеста форма на зараза е преку сексуален контакт, но може да биде и преку облека или користени предмети.

Симптомите се карактеризираат со лезии на кожата (црвенило или воспаление на кожата) придружени со осип. Неговиот период на инкубација е од 8 до 15 дена.

За да се спречат инфекции од оваа габа, најдобро е да се одржува добра хигиена во областа, одржувајќи ја чиста и сува.

Затоа, ако имате лош мирис од пенисот, препорачувам да се консултирате со лекар. Не срамете се да го презентирате вашиот случај на лекар, полошо е да го оставите проблемот без консултации и да ви го уништи сексуалниот живот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   еротски dijo

  Здраво, многу ви благодарам за дадените информации, тие се многу корисни, се надевам дека ќе продолжите да ставате информации во оваа категорија, добро благодарам.
  Поздрав!

 2.   Claudio dijo

  Не можете да ставите како решение да се измиете и „консултирајте се со вашиот лекар“ ... Карадура.

  1.    Beto dijo

   ЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈА е вистина, тој не рече НИШТО, овој пост беше бескорисен, и не е „сериозен“ проблем, тие само бараа совети за да мириса убаво, наместо да мирисаат што треба да мириса

 3.   Вилијам dijo

  колку и да го миете, секогаш има мирис