Лотус и нејзината колекција облека

Можеби е чудно да ви го кажам тоа Лотус изнесе колекција облекаПа, до сега, тој беше посветен на часовници и додатоци, но господа, тие конечно им се предадоа на дизајните и еве ги првите облеки.

Вистината е дека Лотус отсекогаш се карактеризирал со тоа што е следбеник на брзината и автомобилите, така што, колекцијата јакни и ракавици не е изненадувачки што се базира на концептите веднаш до моторот.

лотос за човекот

Вистината е дека генерално, на колекцијата и помагаат различни концепти, крајниот резултат е многу машки со вметнати кожни јакни, дресови без вештачко потекло и воопшто многу урбан стил за космополитски човек.

Кожна јакна од лотос

Во суштина тоа е колекција додатоци, односно се базира на јакни и од тука наоѓаме одредени модни облеки, воопшто не ризикуваОд блејзери (што видовме погоре) до големи заоблени чанти во гроздобер стил, општото чувство на колекцијата не се издвојува од другите, едноставно е фактот дека станува збор за Лотус.

лотос4

За loversубителите на возење облека се идеални, особено за моторџиите, како што се јакни со полнење, онаа погоре, која штити од студ и на овој начин, покрај тоа што се чувствуваме пријатно и модерно, можеме да бидеме и топли.

Извор: Мода нив


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ERTLandCOHN dijo

  Проширување на хоризонтите, одлично, многу елегантно.

  Со почит,

  ЕРТЛ и КОН

 2.   камило dijo

  многу добра статија ми се допадна многу !!