Техничка линија за очила, од Реј Бан

Реј Бан ја претстави својата нова линија на очила за сонце, Tech, составена од lso дизајни кои се определуваат за леснотија, дизајн и удобност. Дизајнирани со најнапредни техники и материјали, моделите на колекција Tech ги репродуцираат најпознатите иконски дизајни во историјата на Реј-Бан, но засновани на револуционерен и поотпорен материјал: јаглеродни влакна.

Новите рамки во оваа линија имаат храмови изработени од пластифицирани смолести лимови засилени со јаглеродни влакна. Оваа технологија ја прави рамката на очилата полесна, истовремено добивка на робусност, флексибилност и отпорност.

Линијата Tech се карактеризира со поларизирани леќи, со висока дефиниција и оптимизација на боите и антирефлексивни облоги, што гарантира оптимален вид, без отсјај и 100% УВ заштита за очите. Покрај тоа, мостот на очилата лесно се витка и им овозможува да се прилагодат на кој било тип на лице, за поголема удобност и удобност.

Како и другите реј-бан линии, квалитетот и технологијата не се компатибилни со стилот. Технички очила се достапни во широк спектар на модели и бои. Кристалите доаѓаат во три различни бои: зелена, кафеава и сиво во огледало..

Преку: DTLux


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ентони dijo

  Здраво! Ја сакам оваа нова палета од Реј-Бан, дава модерен и прилично ексклузивен шмек на брендот. Патем, ги барав преку Интернет за да ги купам и на крај се одлучив за yoveoo.com, имаат многу добра цена.

 2.   Посе го нема dijo

  Имам RB8306 боја 083/82 (сребрена карбонска рамка и црно поларизирано стакло за огледало)
  Брутално !!! Модерен, удобен, отпорен на светлина, да се вози затемнетото стакло е многу добро ... Тоа е мојот втор пар, првиот што го изгубив. 
  Ако сте од Барселона, Шптика Аренсе. со попуст 125 €