Лесни кардигани, рафинирано парче за полувреме

Постојат многу фирми кои се одлучија за лесни кардигани за следната есен. Тоа е разноврсно парче, бидејќи може да се комбинира со сите видови панталони, од фармерки до панталони за облекување.

Ако сакате справете се со преминувањето од топло на ладно со префинетост, ова се некои од лесните кардигани кои ве охрабруваме да ги земете предвид:

Фред Пери

Речиси е невозможно да се зборува за лесни кардигани без да ми дојде на ум Фред Пери. Основана во 1952 година од трикратниот победник на Вимблдон, легендарната фирма повторно лансира класични модели како овој. Опција за разгледување ако сакате да добиете гроздобер допир.

Гучи

Следејќи ја својата линија богата со бои и мотиви, Гучи го предлага ова исечен кардиган камила во темносина, црвена и бела боја на јаката, копчињата и џебовите.

Пол Смит

Лесни кардигани тие можат да бидат одлична замена за блејзерите на полувремето да оди во канцеларија. Како што се зголемуваат температурите, можете да го држите под јакна и да формирате три слоја одозгора.

Zara

Шпанската фирма Зара исто така се придружува на трендот на лесни кардигани со овој модел, кој е достапен и во други неутрални бои, како што се камила, сива или црна боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.