Лек за билети, ќелавост

Како жена, давам свое мислење за записите што ги прават мажите толку несреќни. Вистината е дека тие не се а возрасен симптом колку и да се трудите, многу млади луѓе почнуваат да гледаат како им се развива челото повеќе од нормалното на возраст од 20 до 30 години. Тие одбиваат да користат производи за раст на косата, тие избираат да се бричат ​​и покажи ќелава глава како никој.

Многу жени ги привлекуваат ќелавите мажи, тие одат интересен воздух што многу малку мажи со коса знаат да го покажат. Нема да лажеме има ќелава и ќелава. Сепак, добро облечен, избричен маж е бес кај повеќето жени.

Сега тоа е ваша одлука. Потрошете цело богатство на производи што ве прават малку по малку да растат коса или да купите жилет и да се бричите нон-стоп. Наб Obsудувајте на улица, млади и стари, ќе најдете секаков вид ќелав, но сите, за нас, ќе изгледаат интересно. Исто така, укажува на силна личност од дотичниот лик.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   рогелио dijo

  oielle изгледа јас имам 11 години Xd АМА ОД 10 ГОДИНИ МИ КАAYААТ К BЕ СЕ BЕ СЕ СЛАВАМ И КААМ КИ FЕ ПААМ НА 19 И 20 И НЕ ЧУВАМ БАЛДОООООООООООООООЛООООООООООООЛ

  1.    Аретуса dijo

   Игнорирај ги, Рожелио, од каде можат да знаат дека ќе бидеш ќелав за толку години? Сигурно ви кажуваат затоа што и завидуваат на вашата коса. Не треба да читате статии што зборуваат за лекови за ќелави луѓе, подобро да барате трикови и модерни фризури за да бидете најзгодни од сите! Бакнеж!

 2.   Сантијаго dijo

  Пријател Рожелио, го разбирам твоето жалење имам 21 година и веќе сум многу ќелав, што многу ме оптеретува, моето самопочитување многу се спушти и што ти се случи, од твоја возраст стилистите посакуваат да одам ќелав (не знам како го сфатија тоа), и не верував во ништо (бидејќи татко ми не е ќелав !!!, и јас не сум син на млекарот XD), и земи го ова ми се случува, не сакам да те обесхрабрам, но мислам дека тоа е нашата неизбежна иднина, сега, погледни, она што сакам да ти го кажам, е следново, понекогаш мислам кога бев на твоја возраст, имав многу коса, и тоа ме буди, и јас би сакал да се вратам во времето и повторно да ја живеам твојата возраст, СЕ УШТЕ АЈИ, У ENИВАЈТЕ !!!, братче уживајте во вашата коса во потполност сега кога можете , направете ги фризурите што ги сакате, осмелете се да ги испробате, долга коса, кратка коса, панк, и кога ќе достигнете 17 или 18 години, препорачувам да се бричите (освен што ви помага да добиете малку повеќе коса) ќе ви помогне да се навикнете до таа брава за кога веќе немаш друг проблем, погрижи се за себе u коса, сега кога ја имаш и ќе трае малку подолго од мене, ајде уште имаш доволно време со коса, пробај, доживеј заклучување, осмели се сега кога можеш, ти кажувам како пријатели и со среќа , Господ да биде со тебе.

 3.   Чуј dijo

  На здравје ..
  Јас имам 19 години и записите се многу озлогласени, а потоа и vdd ако ми ја намалат малку самодовербата.
  Би сакал да знам дали има опции за повторно растење на косата во делот од влезовите?
  И, ако постои можност кои се тие уреди или не знам како да ги наречам

  Ве молам, одговорете на моето прашање или на мојата е-пошта или на овој начин

  Бог да ве благослови

 4.   JCV dijo

  Здраво, имам 22 години и верувајте ми кога ќе ви кажам дека имам билети, пред да се погледнам во огледало и самопочитта да се спушти малку, освен ќелав, јас сум низок = П
  Но, со текот на времето научив да ја прифаќам ќелавоста и ја избричив главата, се стекнав во форма и верувај ми дека ми се покажа многу добро, жените ги привлекуваат луѓе кои имаат доверба во себе и тоа е мој совет дека не се грижи толку многу Заради твојата коса, најдобро е да ја прифатиш и да продолжиш со животот и да се обидеш добро да се облечеш и да вежбаш малку и ќе видиш дека сè ќе оди многу добро

  1.    Петар dijo

   ТОА НЕ СИТЕ МАENИ ДОБИВАТЕ ALЕЛЕВОСТ, БАРТИ ТРЕБА ДА ПОГЛЕДНЕТЕ УБАВА, Претпоставувам дека ЗНАМ СЕКСИ УБАВИ ЛИЧНИ ДОДЕКА ОСТАНАВАТА ПОДОБРО ПОВЕЕ НЕ ГО ПОГЛЕДУВАМЕ ДАЛИ ГЛЕДААТ СТРАШНО, ДОБРО И ДА СЕ САКААТ? НЕ !!!!

 5.   Никола М. dijo

  Имам неколку влезови поголеми од сртот, ќелав сум, но среќен сум, затоа што многу ми одговара,

  1.    Имајте час dijo

   Да секако! Важно е да бидете среќни и да изгледате добро! 🙂

бул (точно)