Левитат, чевли за внатрешна цевка на Прада

Колку вреди да се награди удобноста во чевлите? Јасно е дека кога купувате чевли по цена што многумина можеби ја сметаат за превисока, очекувате да бидат удобни, но ајде ... не до точка да купите некои како „Левитат“ од „Прада“.

Секој толку често Прада Тој го склопува со некои од неговите модели на обувки за мажи, а за оваа сезона тоа го стори со своите чевли со а прилично чуден ѓон. За чевли за трчање можеби е најнормалната работа на светот, но не е нормално да се носат некои чевли со видливи внатрешни цевки.

На сликите ја гледаме најосновната верзија, но имаме и нејзина верзија со реси. Скапоцено, еј. Неговата цена; 450 евра. Јас би рекол дека за момент се снаоѓам со удобноста на Крокет и Jонс или на Црквата.

Во Хавеклас: Левитирајте Вингтип од Прада, вашата хибридна обувка


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.