Набори панталони, не ласкави.

Womenените беа воодушевени од модата на слаби панталони кај мажите, сега тие го одбележаа истото што го правевме целиот живот. Но, тие мораа да нè нервираат сите нас, правејќи го животот поудобен за вас.

Оваа пролет / лето 2009 година дизајнерите ги исполнуваат своите продавници со наборни и плисирани панталони. Овие карактеристики ја прават облеката да ги шири нозете. Зголемена панталона што ви овозможува да имате најмал подем и да ја претворите во една од најпознатите мора да најпријатно надвор од плакарот.

Лично, не се обложувам, ниту го бранам овој тренд затоа што тие се дизајни дизајнирани за мажи кои ниту следат ниту се грижат што ќе облечат, тие целата сезона ја поминуваат со две или три безвременски панталони, што е можно поискрено и неколку врвови. Овие панталони не се ласкави од различни причини, но основната е дека дава чувство дека е голем, и по ширина и по должина.

Можете да ги најдете во скоро сите продавници за облека, стана мода и важно е да се продава. Само се надевам дека ќе ја ставите главата при купувањето. Не трошете пари на нешто што не ви одговара, колку и да е тоа во тренд. Да се ​​биде добро облечен се состои во тоа да знаете што ви одговара и како треба да се облекувате во секоја пригода.

Преку: Денес мода


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Изида dijo

    Во право си, панталоните со пикадо изгледаа страшно пред 20 години и сега, ниту за една како жена ниту за маж, односно подобро да бараш нешто што ако ти одговара.