Каде и како да купите ефтина облека за мажи

добавувачи на облека

Светот еволуираше, а начинот на купување и продавање исто така. Во моментот, можеме да најдеме илјадници добавувачи на облека без да се движиме од дома. Со компјутерот или паметниот телефон, имаме пристап до огромна разновидност на облека, обувки и додатоци. И најдоброто нешто е што можеме да уживаме во ексклузивни попусти ...

¿Зошто купувањето преку Интернет е синоним за поевтино купување?

Прво, мора да сметаме дека виртуелните бизниси не треба да се соочуваат со сите трошоци за физичка локација. Мислам: Добавувачите на облека исто така можат да заштедат пари за да им понудат подобри цени на своите клиенти.

„Физички бизнис“ мора да ги надомести своите трошоци со електрична енергија, бензин, закупнина, даноци на имот итн., Од сопствена продажба. Кога купуваме облека во традиционална продавница, не ја плаќаме само нејзината вредност на производството, туку и трошоците за маркетинг.

Покрај тоа, со едноставно пребарување во онлајн споредба на цени, ние брзо ги идентификуваме најдобрите вредности и најатрактивните попусти. До пред неколку години, губевме часови во посета на сите продавници се додека не се одлучивме за производ што одговара на нашиот вкус и буџет. Така, купување преку Интернет заштедува пари и време.

совети да најдете добавувачи на облека преку Интернет и да купувате ефтино

Одлучете што сакаме да купиме и колку можеме да потрошиме

Како и сè во животот, така и купувањето преку Интернет има свои добрите и лошите страни. Од една страна, ако знаеме да бараме добро, можеме да ги најдеме најдобрите цени и да заштедиме пари. Но ако се занесеме од целото рекламирање и попусти, на крај трошиме многу повеќе од очекуваното.

Затоа, првиот совет да купиме ефтина облека е да дефинираме што треба да купиме и колку можеме да потрошиме. Ова ќе ни овозможи да ги водиме нашите пребарувања и да бидеме свесни кога трошиме.

Прибегне кон на компаратори на цени

Откако стекнавте некое искуство во купување преку Интернет, сфаќаме дека има многу попусти кои не се реални. Односно, производи што продавачот ги рекламира како продажба, но на друго место всушност се поевтини.

Одлична алатка за да се избегне оваа „измама“ е да се прибегне кон онлајн компаратор на цени. Постојат неколку и сите се едноставни и бесплатни за употреба. Едноставно, внесете го името на производот во полето за пребарување за брзо да ги добиете сите вредности достапни на Интернет.

За жал, овие алатки ретко се применуваат на страници што ви дозволуваат да купувате директно од Кина или други земји. Затоа, ќе биде потребно да се споредат цените на пребарувачот со оние објавени на самите страници за „шопинг во странство“.

Зајми внимание вредност на испорака дома

Кога ќе избереме да купуваме преку Интернет, мора да бидеме внимателни кон цената на испораката дома. Многу добавувачи на облека нудат бесплатна испорака за набавки на големо или производи од мала тежина. Ова би била идеална ситуација да купите навистина ефтино на Интернет.

Сепак, понекогаш е невозможно да се избегне овој трошок, така Треба да ги додадеме трошоците за испорака на рекламираната вредност на облеката. Главно, ако избереме да купуваме од меѓународни страници, чии вредности на испорака може да бидат поголеми.

Изберете го mejor средства за плаќање

Вистината е дека е многу погодно да се користи кредитна картичка и да се плаќа на рати. Во оваа смисла, многу продавачи нудат попусти за еднократни плаќања, преку трансфери, автоматско задолжување или банкарско ливче. Поради оваа причина, важно е да бидете внимателни кон попустите и интересите на секој метод на плаќање што го нудат страниците.

Покрај тоа, многу се препорачува да креирате профил на корисник на PayPal или на друга страница за електронско плаќање. Многу добавувачи на облека Тие ја прифаќаат оваа форма на плаќање, што овозможува трансфери од кој било уред со Интернет конекција, без барања и ограничувања на традиционалното банкарство во домаќинството. Ова го олеснува животот на клиентот и продавачот, бидејќи плаќањето се потврдува веднаш.

Не занемарувајте de ла сегуридад

Безбедноста е најважниот аспект на купувањето преку Интернет. Никогаш не треба да ги внесуваме нашите лични и банкарски детали на страници што немаат докажана безбедност. Исто така, не е препорачливо да плаќате преку Интернет користејќи отворени или непознати интернет мрежи.. Покрај тоа, важно е да имате сигурен антивирус за да ја гарантирате безбедноста на нашите технолошки уреди.

7 страници за купување ефтина машка облека преку Интернет

Амазон

 • AliExpress Шпанија: AliExpress е најпознатата страница за директни шопинг во Кина во светот. Неговата платформа е пријатна и едноставна, ви овозможува безбедно извршување пребарувања и плаќања. Што повеќе, илјадници добавувачи на облека нудат бесплатна испорака и ексклузивни попусти.
 • Амазон: На вашата страница и апликации, можеме да најдеме огромна разновидност на производи и добри цени.
 • DealExtreme (DE): Тоа е веројатно втората најпозната шопинг-страница во Кина, со платформа слична на AliExpress. Можно е да се купат од најнова технологија до облека и подароци. Сите се испраќаат од Хонг Конг со ефтини цени.
 • Приватна спортска продавница EN: идеално место за loversубителите на спортот и животот фитнес. На нејзината платформа, наоѓаме а широк спектар на спортска облека и додатоци, со попуст до 70%.
 • ДреиВИП: страницата нуди дизајнерска облека со попуст до 80%.
 • Привалија: е околу ексклузивен клуб кој нуди одлични попусти на своите членови. Во него можеме да најдеме женска, машка и детска мода, сите брендирани и по добра цена.
 • Преуредување: Се смета за една од најдобрите продавници за виртуелна мода што нуди попусти што не се испуштаат. На нејзината платформа, наоѓаме многу брендирана облека со пристапни цени, а исто така ние освојуваме 20 € како подарок само за да се претплатите на вашата билтен.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Quique dijo

  Пишувате: „Физички бизнис“ мора да ги надомести своите трошоци со електрична енергија, бензин, кирија, данок на имот итн., Од сопствена продажба.
  Господине Гарсија, од моја гледна точка, постојано се открива дека „физичките продавници“ имаат трошоци за набавки, изнајмувања итн., Што очигледно „on-line“ ги немаат, бидејќи секако тие работа на облак што им дава сонце цел ден и небото е јавно. Па, погледнете ве, мислам дека е обратно, сите оние компании што ги споменувате, „Амазон“, „АлиЕкспрес“ итн., Имаат инфраструктура што веќе ви кажувам повлекува трошоци што не се ни приближни на она што го има физичкиот бизнис. Покрај тоа, јасно ми е дека армија компјутерски научници наплаќаат многу повеќе отколку некои консултанти или зависни од тие „физички продавници“, затоа, да престанеме да продаваме воздух за тоа што ве интересира и да бидеме непристрасни или да препознаеме дека овие онлајн компании што ги споменете има уште еден дополнителен трошок со веб-страници, инфлуенсери, инстаграмџии, јутјубери или вблогери кои не живеат од воздух или излегуваат ефтино. Поздрав