Кроење во смели тонови: одела без страв од боја

костуми во боја

Сè уште сме во целост сезона на прослави: свадби, крштевки и причести ... време од годината во која костумот ќе биде нашата најдобра и скоро единствена можна опција. Се разбира, во рамките на формалната панорама има многу видови костуми и имаме се повеќе и повеќе опции за избор. Не само што зборувам за парчиња и различни формати на јакни, туку и хроматскиот опсег е проширен со интензивни и смели тонови.

По разгледувањето на костумите во синкави тонови и оние од неутрална скала, денес презентирам три многу различни опции и во три бои кои, обично, не се дружиме кога се облекуваме паметни. 

Yellowолта сенф

костуми во боја

Максимален интензитет во оваа задебелена боја. Младата и бунтовна фирма за кроење, Јамка и мајмун поставете го трендот со овој шарен костум во боја на синап. Комплет од Corte слаби со сатенски финиш и еден блејзер со ревер со едно копче. Носете го со кошула со дезен или намалете го ударот со обична бела опција.

Пинк во прав

костуми во боја

Овој правлив розов тон е многу посуптилен, но подеднакво различен ако го претставиме како одело. На Zara го најдовме ова ултра фино волнено одело со текстура ткаат птичји очи. Големи ревери на едноставна јакна со два копчиња и панталони тенок ја завршуваат претставата. Носете го со тенка кошула од поплин без вратоврска за повеќе ривиерски изглед или облечете ја во клавбизнис во темносина италијанска кошула во риги.

Тиркизна боја

костуми во боја

Говорејќи за чудат тонови, во ASOS наоѓаме една од главните бои на оваа пролет-лето 2016 година; тиркизната боја. Vibив и моќен тон кој овој пат служи и за носење костум. На онлајн продавач се одлучува за неговиот пресек повеќе слаби со супер слаби панталони со едноставна јакна со едно копче и претставата е завршена со појасен елек. А. комплет од три парчиња со карактер и личност што можете да ги носите со кошула Оксфорд и плетена вратоврска за да му се даде повеќе воздух Спорт.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.