Улична мода - човекот во крзно

Како втора кожа. Да, пријателите меѓу омилената надворешна облека оваа сезона ги изметуваат сите поврзани со светот на обработка на кожа.

Вака го гледаме во нова рата на улична мода, делот во кој сумираме некои од клучните трендови во моментот што веќе успеваат на улица. Во оваа прилика, ние им одекнуваме на мажите кои сакаат секакви крзнени облеки. Не пропуштајте го овој избор на облека инспиративно што собираме од некои од порталите на улица стил најпопуларни на мрежата.

Од крзненото палто до совршената класика, крзното триумфира на ниво на улица

Најсмелите, оние кои не сакаат да останат незабележани, се обложуваат тапи крзнени палта. Направено од природно или синтетичко крзно, она што е јасно е дека оние кои се осмелуваат со овој тип на импозантно крзнено палто се мажи со многу личност. Без разлика дали носите крзнено палто, како нашиот прв протагонист, во А. изгледа урбан стил со камо панталони и прекривки со џемпер, како да го носите во а облека многу повеќе сарторијален со морнарски блејзер со златни копчиња и беж панталони. Она што е јасно е дека мажите кои се одлучуваат за ваков тип на палто имаат доволно личност и стил за да ги носат на што пообичен начин. Браво за нив!

Во оваа страст од крзно, не може да недостасуваат парчиња улица од оние за цел живот. Еден добар совршена кожа во црно, како што покажува нашиот трет протагонист, а класична велур јакна во кафена теракота, како што покажува четвртиот уличен стајлер, или еден Јакна за авијатичар наредена со смолкнување, како што покажува последниот протагонист, тие се парчиња кои никогаш не излегуваат од мода. Класици за гардероба со кои секогаш се погодува знакот. А ти, дали се осмелуваш со крзно?

Слики - Мажи во овој град, Стил на илјада дворови, Гаркоњон, Факинг млади, Сарторијалистот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.