Крзни палта

Машки крзнени палта

Сигурно ќе ви треба палто за зима, но не сте сигурни кој да изберете. Иако размислувањето за палто во средината на август е лудо, сега е кога цените се поевтини за зимската облека. Палта за коса тие се добра опција за комбинирање на добар стил со суров зимски студ. Со нив нема да го жртвувате вашиот стил за да бидете ладни.

Ако ви треба водич за да знаете кои најдобри крзнени палта ви се потребни за оваа зима, само треба да продолжите да читате.

Како да изберете

Крзни палта

Кога одите во продавница за облека, почнувате да ги анализирате сите палта и тие изгледаат исто. Функцијата на палтото е да го соблекува студот и повеќе ако излегуваме навечер. Мора да знаете како да ги искористите попустите и најдобрите времиња за да добиете добри крзнени палта по намалена цена. Бојата, дебелината, големината и комбинацијата со остатокот од облеката се важни фактори при изборот.

Искористувајќи ги летните времиња, зимската облека е многу поевтина. Затоа, подобро е да одлучите сега и да ги искористите најдобрите цени и понуди, бидејќи во зима може да биде доцна. Друг аспект што треба да се има предвид е дека палтата, какви и да се, не се ефтини. Ова го прави купувањето палто на долгорочна инвестиција.

Кога купуваме палто, не само што треба да ја разгледаме цената, туку и ако тоа одговара добро со остатокот од облеката и нашиот стил. Не е само засолниште од студ без повеќе. Помислете дека ако излезете навечер да испиете неколку пијалоци и талкате од паб во паб, палтото ќе ви биде облеката што ќе ја покажувате поголемиот дел од ноќта. Ова е причината што треба да ве придвижи да купувате во најдобро време и со најдобар стил.

Да знаете како да изберете, користете владетел наречен ФМС функција, материјали и силуета. Ruleе го анализираме ова правило малку по малку и ќе го објасниме за конечно да знаете кое да изберете. Овие три се основните концепти за кои треба да размислите кога зборуваме за бунди. Во сите случаи, ќе мора да ги анализираме трендовите и стиловите, така што одлуката е идеална.

Функција на палта

Црн крзнено палто

Она што имате тенденција да мислите на палтата е дека тие одат со скоро сè. Сепак, ова не е лесно. Помислете дека има палта што тие не се мешаат добро со фармерки или костум. Најдобро е да одлучиме за што го сакаме палтото и како ќе го користиме. Ако, на пример, купиме крзнено палто за да одиме на работа секое утро, тоа не мора да има одличен додаден стил. Ниту, пак, ако го искористиме за да одиме да гледаме фудбалски натпревар за време на викендите.

За овој тип на ситуација е подобро да купите палта со повеќе класични карирани отпечатоци кои можат да работат добро со секаков вид на ситуација. Помислете дека тоа се ситуации во кои стилот и модата не играат фундаментална улога. Одењето на работа не бара многу стил, освен ако компанијата не ве присили. Тука се подобри поцврстите и основните бои, бидејќи употребата го бара тоа.

Материјали

Видови крзнено палто

Материјалите од кои е направен капутот ќе го одредат неговиот квалитет. Иако понекогаш се мисли на спротивното, тоа не е тривијално. На пример, ако избереме крзнени палта за едноставниот факт дека сме модерни и го користиме за да одиме со ранец, рачките може да го оштетат и да го изгубат квалитетот и изгледот. Ако носите палто на колеџ додека носите ранец, крзненото палто не е добра опција.

Исто така, имајте на ум во врнежливи денови. Ако постојано ќе се навлажнувате, подобро е да купите водоотпорен капут отколку крзнено палто што ќе се навлажни и ќе ве настине. Волната е добра како безвременско палто, но не се комбинира добро со дождовната вода како што можете да видите.

Силуетата

Палто и силуета

Треба да се спомене дека исечокот на палтото е од суштинско значење за да знаете како ќе ви одговара. Не може да биде ниту премногу тесно ниту премногу долго. Бидејќи ќе носиме облека одоздола, од суштинско значење е таа да не биде премногу заглавена. Инаку нема да бидеме пријатно и ќе ја изгубиме подвижноста. Ако, напротив, купиме премногу лабав капут, ќе го изгубиме стилот и ќе имаме ракави и големи кроеви.

Стандардната мерка што прилично добро ќе одговара на сите мажи е палто што паѓа веднаш под колената.

Совршени мерења

Тенденции

Откако ќе избереме за што ќе го користиме палтото, ќе започнеме со добро познавање на мерењата и димензиите што тој мора да ги има. Должината на палтото е еден од аспектите што најмногу страда од промените во модата и, според тоа, обично е доста променлива. Долгиот класичен капут е генерално секогаш стилски. Овој тип палта не излегува од мода, иако има дизајнери кои сакаат да им стават крај.

Деновиве се носат пократки палта што дури може да се погрешат и со јакни. Како што споменавме претходно, идеалот е тоа достигнува веднаш под коленото.

Ајде да преминеме на ракавите, должината на ракавот треба да го покрие целиот зглоб и еден или два сантиметри од почетокот на раката. Мал трик може да биде кога ќе провериме дали должината на ракавот не открива ниту еден дел од облеката што ја носиме под палтото. Слој на точни мерења на нашата фигура Не треба да покажува ништо што носиме под.

Во врска со рамото, како и со остатокот од облеката, мора да видиме дека палтото совршено се вклопува со нашето рамо. Тие мора да бидат на иста висина без да бидат подигнати или спуштени. Иако палтото е долга облека, не мора да биде со одличен лет што го нарушува стилот. Постојат неколку навистина стилски модели кои можат да бидат исклучоци од ова правило.

На крај, копчињата, реверите и џебовите се менуваат со модата и годишните времиња.

Се надевам дека со овие совети ќе можете да го изберете палтото што најмногу одговара на вашиот стил.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јулија dijo

  Ми се допадна постот, би сакал да го видам на улица, иако во моментов не гледам млади луѓе со ваков тип палта ... да видиме дали ќе се движат напред и ќе се расположат
  Поздрав од corbatasygemelos.es