Кратки фризури за мажи

Кратки фризури

Носењето кратка коса е фундаментален фактор што претставува симбол на личност и на понуда најдобар впечаток. Не е доволно да се знаат сите стилови и трендови што постојат на улица, но за ова мора да медитирате за фризурата што ви одговара во зависност од вашата личност и особено од формата на лицето.

Ако сакате да бидете свесни за најновите кратки фризури тука ние ви го оставаме најдоброто што го поставуваат стилот и оригиналноста. Ако ако се сомневате, не знаете дали тоа е вашата правилна фризура, ние ви даваме неколку мали упатства за тоа како може да стане вашата идеална фризура.

Каков вид фризура изгледа најдобро?

Ако лицето е овално: Вашето лице има кружна или квадратна форма, со обележани јагоди и тесна брада, имаме добри вести за вас, бидејќи практично сите фризури ви изгледаат одлично.

Кога твоето лице е целосно заоблено: Се претпочита фризура што ја крие таа заобленост, па затоа најдобро е фризурата што додава волумен на врвот.

Ако вашето лице е во форма на срце: каде челото е многу пошироко од јагодичките, фризурата што оди добро со фризури со волумен на челото и ушите.

Ако лицето е издолжено: Со брадата широка како челото, фризурата е онаа што има волумен на врвот и избегнува многу избричена коса од двете страни на главата.

За квадратно лице: Кога вилицата што е премногу аголна се издвојува многу, треба да ги имате страните на главата прилично добро избричени и со горниот дел прилично краток.

Кратки фризури за мажи

Сите овие фризури создаваат трендови токму сега и пред се се многу стилски и за младите и за луѓето кои сакаат да бидат тренди и да се чувствуваат весело.

Кратка фризура со кренати удирања

Фризурата е таа што секогаш создава тренд, Најбрзо се сече, оној што никогаш не излегува од мода и оној кој одговара на скоро сите мажи. Овој стил работи добро во сите модни стилови, и формален и неформален.

Кратки фризури

Со косата залижана назад: пресекот е сè уште ефикасен и многу краток, но горниот дел е оставен малку долг и повторно исчешлан.

Со удирања напред: Тие се фризури каде што е почитуван раб и е поставен над челото. Овој вид фризура е една од класиците кои сè уште се во мода.

Подстрижка фризура

Овој рез се состои од напуштање прилично кратка коса на страната на главата, и на страните и на задниот дел и оставете голема количина коса на врвот.

потсечена коса

Овој стил беше многу популарен во почетокот на XNUMX век и тој се дружеше во пониските класи и уличните банди. Во денешно време тоа е фризура која е во мода, дава младешки, свеж и ласкав изглед.

Ете го класична верзија со многу кратки страни и долга коса со марки исчешлана назад на врвот. Другата верзија е иста, но многу пософистицирана, бидејќи ја нуди истата фризура, но со горниот дел многу подолга и каде што е направен некаков вид цртеж на страните на главата.

Стил на марамче

Кратки фризури

 

Изгледа како фризура Undercut, така и ќе има истиот изглед, но со спектакуларна должина, и со косата залижана назад на врвот. Со добра мудрост, можете да го зачувате вашето марамче недопрено или дури некои од вашите брави ќе паднат на страните. Има ленти направени со виткана коса, каде сè уште ќе ја оставиме брановидна или виткана коса поставена, без да биде премногу долго за да паднеме на страните.

Кратки фризури

Краток градиент

Овој стил на крој е прекраток и тоа е многу ласкаво за оние кои имаат прилично густа коса или премногу виткана и компактна. Страните на главата се прилично исечени во должина и горниот дел се остава во деградација со долниот дел. но малку подолго

Краток градиент

Зафатено

Оваа фризура Страните се многу кратки на главата, а горниот дел е долг. Неговиот изглед претставува начин да се создаде фризура каде што се укажува на посебна грижа во неговиот состав и форма, па дури и се става акцент на оставање на брановиден и добро поставен изглед.

Кратки фризури

Фризури со гребен

Оваа фризура отсекогаш била во мода, била инспирација на многу млади луѓе Благодарение на фактот што во тоа време создаде тренд кај некои познати личности како Зак Ефрон или Дејвид Бекам.

фризури со гребен

Иако овој тип на фризура отсекогаш бил познат како гребен, тој исто така може да се комбинира со стил "faux haux" каде што сечењето останува исто само што доаѓа со обележана лента на страните на главата, помеѓу кратка и долга коса.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.