Кошули со контрастна јака и манжетни

Сите бевме изненадени пред неколку сезони со кошули во боја и дезен, но нивните манжетните и јаките беа бели. Вистината е дека оваа мода не остави никого рамнодушен, ниту маѓепсан или ужаснат, но никој не го занемари. Сите вие ​​што купувате некои и ги имате во плакарот, време е да ги исчистите од прав.

Брендовите и дизајнерите ги мешаат повторно во своите колекции со одреден обновен воздух. Сини, розови, црвени кошули во риги или која било друга боја важат за да ставите бела јака и манжетни. Пред неколку години, првиот пат кога ги видовме, ги носеа раководните лица во костумите и вратоврските. Сега можеме исто така комбинирајте со фармерки или некои Кинези.

Модели со или без џебови. Само бели јаки, само манжетни или и двете. Се што оди, единствениот услов е да имате Кошула за јака со контраст, Јас го изразувам англосаксонскиот за да ги дефинирам.

Преку: Модаелос


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   германски dijo

  Вистината е дека овие кошули се многу убави, јас сум од Аргентина и во телефе програмата „многу успешни Пелс“ има
  карактери што ги користат, но не знам која марка / и може да ги продаде.
  Ако можете да ми подадете рака, јас многу го ценам тоа.
  Благодарам Поздрав

  1.    Слика на зачувување на местото на Тереза ​​Аранкудијага dijo

   Германски, во принцип не треба да имате проблем да го најдете овој модел во која било кошула, продавница или стоковна куќа! Тоа не е само специфична марка, има многу. Ако не можете да ги најдете, кажете ни.

 2.   Ianулијан dijo

  Ми треба црна кошула со бела јака и манжетни, ми треба каде ќе можам да набавам, да или да, во Тоскана ја немаат ниту во Бенсимон и најлошо од сè е она што ми треба пред сабота. немам проблем да одам никаде, од сега ти благодарам за помошта, ако имаш некоја информација што можеш да ми ја дадеш, ќе ти благодарам.

 3.   Марија dijo

  Треба да знам дали овие модели на кошули се во Салта и ако има, од каде да ги набавам? Сакам да му дадам една на мојот дечко и не можам да ги набавам… многу благодарам !!!