Кошулите прифаќаат елегантни вертикални ленти

Кошула во риги со јака од мандарина

Вертикалните ленти, кои ни помагаат да изгледаме повисоки и потенок, се појавуваат во сите видови лесни кошули за полувреме и лето.

Од модели со долги ракави до кошули со отворен врат, до старата нова главна машка гардероба, јака од мандарина:

Долги ракави

Zara

Вертикалните ленти ги релаксираат кошулите со фустани, помагајќи им подобро да се комбинираат со фармерки и спортски чевли. Одлична идеја да се облекувате лежерно за време на викендите, без да се откажете од дел од паметното чувство што ја бара канцеларијата.

Вратот на Мао

Zara

Кошулите со јака од мандарини, оваа пролет прифаќаат и вертикални ленти. Обичните модели во неутрални бои можат да бидат премногу класични. Како алтернатива за младите има двобојни ленти, кои го одржуваат безвременскиот карактер на оваа облека, а притоа даваат поголема динамика на изгледот.

Отворена јака

Соуланд

Отворената јака, која останува уште една година како најсвежа опција кога станува збор за кошулите, еволуира со интеграција на нови мотиви, почнувајќи од задебелени отпечатоци до класични вертикални ленти инспирирани од пижами, кои исто така бараат отворен ум.

Затворање на патент

Lanvin

Ако се чувствувате нервозниОвој хибрид помеѓу палтото јакна, паметно поло и кошула ќе се спои одлично со вашите панталони за облекување, што резултира во високо софистициран изглед во атлетиката.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.