Костум со елек

Костум со елек

Елекот стана револуционерна облека кога станува збор за паметно облекување. Костум не може да недостасува во машка гардероба, а костумот не може да не се облече без елек. Оваа облека е сè почеста да се види во сите видови на настани, младоженец не може да пропушти без неговиот костум со елек, но во денешно време можете да се облечете како гостин или во која било облека.

Појавата на елеци повторно стана модерна, Тие уште еднаш направија револуција во стилот и начинот на облекување на мажите. Оттука, ние се фокусираме на овој вид облека и како да ја комбинираме добро со костум. Стајлингот на англискиот фудбалски тренер (Герет Саутгејт) помогна да се поттикне трендот на облекување и покажа дека сепак можете да се облечете добро дури и без да потрошите многу пари.

Како треба да се носи елек за фустан?

Без сомнение, елек е синоним за давање формалност до комплет облека. Го дава тој допир на длабочина на вашиот изглед и обично се носи под јакна од костум. Ако сакате да се обложите на една од најдобрите брендови што ги имаме Том Свини каде што можете да ги видите нивните комплети елеци и костуми, со извонредни ткаенини и совршени кроеви.

Костум со елек

Бренд за облека Маркс и Спенсер Исто така, ја зголеми својата продажба во последниве години со промовирање прилично елегантен стил на облекување без да се користи голем буџет. Неговиот поттик го даде англискиот фудбалски тренер како што споменавме погоре.

 • Да го надополни вашиот сопствен елегантен стил треба да ги облечете трите парчиња со крој Тенок фитинг, со облеката тотално врежана, совршено поставена и распоредена, без да се занемари тој совршено синхронизиран елек и да се одржат кошулата и вратоврската на место.
 • Подетално, мора да се нагласи дека елекот мора добро да се вклопи, во вистинската големина, не премногу лабава во која прави торба да се појавува на градите, ниту премногу тесна за да изгледа како корсет.
 • Бројот на копчиња ќе зависи од тоа дали ќе го носите неформално или не. Ако изберете елек со многу копчиња, тоа е да се облечете сосема формално. Ако сакате да го носите елекот откопчан, подобро е да имате 3 или помалку копчиња.

Костум со елек

 • Елекот мора да се носи нешто долго, дека мора да ја покрие половината, затоа, при купување, мора да одговара на висината на лицето. Одлично е што знам откопчајте го последното копче на јакната на дното, па оттука мора да одговара на должината на елекот и да покаже малку кошула.
 • Облаците на елекот мора да бидат широки така што подвижноста на рацете е направена без тешкотии. Задниот дел мора да биде нареден и ткаенина направена од свила или некој лесен материјал, така што не го мери составот на неговите материјали и е многу полесен. Покрај тоа, овој вид мека и лизгава ткаенина ќе направи јакната што ја носите да може да се лизга многу подобро со секое движење.

Кога да не носите стилски елек?

Овие типови индикации е важно да ги знаете за да не паднете во несовршена комбинација, како со други видови на облека, така и со елегантно одело:

 • Ако е можно не е препорачливо да се носат елеците со фармерки. Тие не изгледаат многу добро со другите видови панталони кои не се облечени, иако може да се обидете да му дадете форма и елеганција.

Костум со елек

 • Тие не изгледаат добро со шорцеви или бермуди, тоа е тотално забрането.
 • Ниту кошулите со дезени не изгледаат добро, се препорачуваат обични кошули.
 • Ниту е препорачливо носете појас во панталоните ако носиш елек. Носењето значи дека се прават непотребни набори и тоа нема да ја стилизира вашата фигура.
 • Боите не треба да бидат премногу контрастни помеѓу јакна, панталони и елек. Не е препорачливо да се користат силни тонови хроматски бои, на пример, црвена и зелена или розова и сина боја. Додатоци како вратоврски можат да се истакнат со впечатлива боја, тоа ќе му даде на костумот уште еден тоналност.

Комбинација на бои

Црните елеци совршено одат со скоро сè. Тоа е суштинско значење во вашата гардероба затоа што се многу разноврсни, совршено се комбинираат со костуми на неутрални тонови, со бели кошули, па дури и со некој вид на дезен. Чевлите мора да се комбинираат со иста црна боја и додатоците тука може да заземат централно место и да бидат неформални комплименти.

Костум со елек

Тегет елеците исто така го даваат тој изглед на елеганција и тие се многу поформални од црните. Тие одат подобро од кога било со бели кошули и одлична вратоврска. И за да постигнете подобар хит, небесно сините кошули и остатокот од облеката во сиви тонови ја прават совршената комбинација.

Сивите елеци можат да создадат оригинални и неконвенционални комбинации. Најдобро е да го користите со темносини одела и бела кошула. Вратоврската може да биде повпечатлива боја за разбивање на тој класичен изглед, како што се црвено-црно-црните или кафените чевли во бордо боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.