Изгледате толку убаво во џемпер ...

Не престанува да врне, стигнува студот и… колку убав носите џемпер. Без дуксери, без јакни, без јакни. Она што ми се допаѓа е да гледам човек кој е многу топол во својот џемпер. Оваа сезона има прекрасни и тие се класика што - можам да генерализирам - се чувствува како смрт за сите вас. Добро стилизиран со џемпер со V-врат или urtелка и со лице да не искршил чинија. Така да, изгледате убаво. Ако сепак сте од оние кои немаат доверба во тоа од страв да не изгледаат како вашиот татко и не знаете кој да изберете, ќе ви дадам компилација еден од моите омилени оваа сезона. Обрни внимание на мајка ти, со добар џемпер не може да пропадне.

1. Осум: класиката што се враќа, со својот морнар или планински воздух, е дека изгледа добро од дете до дедо, од класично до модерно. Да живее осумте скокачи!

2. Мазно : волна, буци плетена ... тоа е главна гардероба. И со панталоните и фармерките од одело мора да имате еден од нив. Помош за состаноци или интервјуа за работа со вашата најдобра кошула под.

3. Со печатење: веќе ви кажавме за оригиналните печатени џемпери што ги извади Пол Смит За оваа сезона. Но, има многу повеќе фирми кои ја ревитализираат оваа облека. Сакам етнички луѓе со воздух од XNUMX-тите Бил Козби.

Па ... можеби не. Подобро, купете си еден од овие што се поубави.

4. Долг врат: Urtелка, urtелка, tелка ... има многу имиња, но резултатот е ист. Тоа е џемпер што ви одговара околу вратот. Не е за секого - ако сте со краток врат, воздржете се. Јас лично не сум голем обожавател на нив, но оваа сезона тие заживуваат.

5. V-врат: изработена од вискоза или волна, врвниот пресек е исто така еден од најкласичните модели. МРАЗАМ ОМраза кога луѓето го носат без кошула, дури и не размислувај да ги покажеш градите на волкот под него. Сепак, тоа е совршен модел доколку имате убава кошула.

Ставете го качулка настрана малку време - што веќе е заморно - и ставете малку домот оваа сезона.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.