Комбињата ги толкуваат своите најлегендарни модели со врвни италијански ткаенини

Италијански плетени комбиња

Комбиња Тоа е една од оние брендови кои, без навистина да знам зошто, имам посебна наклонетост. Сигурно, тоа ќе биде затоа што ме потсетува на моите помлади денови. И работата е, тие беа едни од моите омилени брендови. Всушност, сè уште се сеќавам кога прв пат го носев првото се лизга на.

Во тоа време, куќата немаше толку многу специјални колекции како што има сега. Тие немаа тенденција да ризикуваат толку многу и, со малку исклучоци, нивните колекции се базираат на обични модели или иконски црно-бели патики со печатена табла. Сега, работите се сменија, и секоја сезона куќата скејтер пар екселанс иновира со оригинални колекции кои не остануваат незабележани.

Еден од последните им оддава почит на ткаенините на предците, подлегнувајќи на шармот и добрата работа на италијанските мајстори. Земјата на чизмата е една од лулките на модата и во неа можеме да ги најдеме најисклучителните ткаенини. Италијанската текстилна традиција ја исполнува урбаната естетика на Ванс во оваа специјална колекција насловена Италијански ткаат..

La мини-колекција претставува неколку од најлегендарните модели на куќата. Од една страна, Classic slip-on, најиконичните комбиња од сите. Второ, моделот SK0-Hi Slim, обучувачи за врзување со низок рез. Покрај тоа, моделот Ера 59, формат многу сличен на класиците се лизга на но со врвки. И, конечно, Iso.2 и Iso.5, два модела со многу поспортски воздух.

Целата колекција комбинира типични детали за комбиња, како што се контрастни бели ѓонови, со ткаенини премија со италијанско потекло кои се издвојуваат по шарените и впечатливи печатени мотиви. Бои инспирирани од акварелни тонови, меѓу кои се издвојуваат бензинската сина, крем или црвената боја. Несомнено, различни и многу оригинални патики, совршени, на пример, да направите подарок за вашата девојка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.