Како да комбинирате кошули со јака од мандарина

Јаката мандарина дојде во светот на модата пред неколку години, но се чини дека оваа пригода го прави тоа за да остане, иако ова што се носи денес утре може да биде застарено, но ако се водиме од одличните дизајнери, јаката мандарина е многу популарна.мода и се чини дека така ќе остане уште долго време. Да се ​​комбинира овој вид јака не е лесно, бидејќи не ни нуди ремени кои можат естетски да не водат што можеме или не можеме да носиме со кошули од ваков тип. Покрај тоа, исто така е важно да се знае кога е добра идеја да се користи.

Оваа облека е создадена за топла клима, така што нејзината употреба ќе се прави главно во лето. Таа е идеална за кога одиме во правете активности поврзани со вода, како што е патување со брод, или одете на плажа на прошетка. Може да се користи и за ноќни излегувања, кога и покрај доцните ноќни часови, топлината не сака да го заврши напуштањето.

Комбинирајте кошули со јака од мандарина

Со американски

Јакната секогаш ќе биде една од облеките што изгледа добро со практично секаков вид облека, било да се тоа кошули, маици, фармерки или панталони за облекување. Идеално, и двете облеки понудете ни иста боја, но со различни нијанси.

Со кардиган

Како и кај јакната, идеално е дека двете облеки можат да имаат иста боја, но во различни нијанси, иако кардиган може да ни понуди различни естетски дизајни, сите мора да ја задржат сличноста во боја.

Со Бомбардер

Класичен бомбардер тоа Тие станаа модерни во доцните 80-ти, повторно ужива во златното доба благодарение на мамо кошулите на вратот. Во овој случај, идеално е да бидат во темни бои како црна или темно сина, иако и посветлите тонови се идеални во зависност од бојата на кошулата.

Внатре во панталоните

Иако може да изгледа едноставно, панталоните и кошулата од мандарина може да бидат совршена комбинација кога ние бараме лежерен изглед без многу компликации. Во овој случај, иако кошулата Мао е дизајнирана да се носи надвор од панталоните, таа може да се носи и во панталоните, но во ретки прилики и во зависност од видот на облеката што ја користиме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.