Три модели на црно-бели патики кои одат со сè

Пред неколку дена ви покажавме три модели на спортски обувки за оние кои сакаат удобност и светли бои. Денес ќе ви покажам три модели на спортови со повеќе трезвени бои, црно-бели, бои кои ни овозможуваат да ги комбинираме со практично какви било панталони и кошула, да понуди лежерен изглед. Повторно овие чевли се дизајнирани да покажуваат, да не трчаат или каков било вид на вежбање и повторно тие се произведени од реномирани брендови на пазарот како што се Nike, Asics и Converse.

Nike Air Force 1 High

Уште еднаш, германската фирма повторно ги стартува своите легендарни Air Force 1 High, пар патики што базиран на Мајкл Jordanордан и неговиот легендарен Ер Jordanордан, но овој пат, тие се стилизирани и елиминирани чисто спортски изглед што и го дадоа. Ако ја погледнеме сликата, можеме да видиме како американската фирма користела сива ткаенина во некои области, не само црно-бела. Овие безвременски патики можат да ни траат многу години во нашата гардероба.

Converse Chuck Taylor All Start High Zip-Up

Митските Конверси никогаш не излегле од мода, всушност, во САД има автентични колекционери, кои имаат голем број модели на овие митски патики што тие се со нас повеќе од 40 години. Овој модел е дизајниран во соработка со Sophnet и не покажува патент настрана за лесна употреба.

Asics GEL-Lyte III

Ова е моделот најтрезвено и најмалку светкаво од сите, бидејќи ни го нуди горниот дел од ѓонот целосно црн, додека ѓонот е целосно бел, освен долниот дел, кој е црн, што дава потек на оригиналност, тешко е да се најде.

Според вкусовите на секој, кој било од овие модели ни овозможува да ги комбинираме практично со каква било ткаенина и кошула, логично освен костуми, а нивниот корисен век во плакарот е многу висок.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.