Колку пати ќе имате секс во животот?

машки пол

Едно од прашањата што најмногу си го поставуваме е да знаеме дали во текот на нашите животи ќе можеме да имаме секс. Се разбира, кога започнуваме сексуално, имаме секс цело време, цело време. Веднаш штом старееме, се здобиваме со искуство, но сексот се намалува.

Нешто за што сме страствени е да знаеме колку вкупно часови од вашиот живот поминувате работејќи, спиејќи, патувајќи и секако водејќи loveубов.

Оваа студија открива дека ќе имаме секс околу 4.293 пати. Sexе размислите за секс 367.263 пати а некои 105.000 XNUMX пати ќе имаме еротски соништа.

Сега ... што мислите за оваа студија? Дали размислувате за секс многу пати?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   хуанчуло dijo

    бууу ... каква симпатична страница ...