Колекција Тимберленд, пролет-лето 2010 Авентура

Меѓу новитетите на брендот Тимберленд за оваа сезона пролет-лето ја наоѓаме колекцијата „Авантура“, која, како што сугерира и нејзиното име, е наменета за најавантуристички, fansубители на екстремни спортови и активности на отворено. Природата на шумите и бреговите на Нова Англија служи како инспирација за потписот на оваа нова колекција на авантури.

Облека и обувки во кои се комбинираат технологијата и екологијата, и дизајниран да ги издржи најтешките тестови и најекстремните временски услови. Тие работат и во и надвор од водата, што ги прави идеални за активности како рафтинг, веслање или пешачење.

Обувките се theвезда на колекцијата, изработени со карактеристичниот гумен ѓон Green Ruber. Покрај тоа, неколку од моделите на линијата на земјотресите 2.0., чизми што можат да се рециклираат на крајот од нивниот корисен век. Како новина, фирмата лансираше нов модел на чизми што може да се отстранат, дизајниран да го олесни последователното рециклирање.

Преку: Неомода


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.