Кои се најстилските чизми за оваа есен?

Чизми на Челзи

Имајќи неколку елегантни чизми во решетката за чевли ќе ни овозможи да се соочиме со одлична класа со многу влажни денови што претстојат, и во канцеларија и кога излегувате на пијачка, но Кој стил на чизми е најелегантен?

на Чизми на Челси Многумина ги сметаат за најелегантни поради нивниот начин на стилизирање на фигурата. Покрај тоа, тие совршено се комбинираат и со панталони и со фармерки (особено ако се слаби).

H од Хадсон Челси Хикс чизми

Над овие редови можете да видите еден од најдобрите примери за елеганцијата што ја даваат чизмите на Челси. Направен е од вистинска кожа, овој беспрекорен пар ни го донесува оној потпис H од Хадсон И може да се најде во Асос за 127,99 евра, значителен трошок, без сомнение, но оној што се прави доброволно кога станува збор за чевли за кои се смета дека траат цел живот, како што е случај.

на Чизми на Дерби, со кружен прст и врвки, тоа е друг вид класичен багажник кој се одликува со својата елеганција. Ако тие придонесат повеќе или помалку од Челзи, тоа зависи од визијата на секој од нив. За наш вкус, тие се малку подолу во овој аспект, но сепак се многу стилски чизми.

Чизми на Дерби Алдо

Бидејќи кафеавата е боја на есен, и за разлика од црната боја од претходниот предлог, ги препорачуваме овие од потпис Алдо, исто така изработен со 100% кожа. Неговата цена: 135,99 евра на „Асос“. Како Челси, и тие ќе изгледаат одлично со костум или како дел од неформален изглед.

Без разлика дали ќе се одлучите за Челси или Дерби, ќе донесете правилна одлука. Овие се два многу различни стилови, но заедничко е за подобрување на елеганцијата на нашиот изглед. Но, за да ви помогнеме да одлучите, Ние го препорачуваме Челзи ако сте повеќе одело и Дерби ако преферираш фармерки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.