Кожната јакна. Класик меѓу класиците

Во раните денови, кожната јакна беше насочена кон типичното моторџија, тврдо момче, но малку по малку и поради влечењето и корисноста на овој вид облека, се повеќе брендови го сфатија тоа кожната јакна е централно место во секоја есенска колекција во вредност од нејзината сол.

Тоа е еден вид на многу разноврсна јакна, што изгледа добро со сè и е совршена јакна за типичен моторџија од 90-тите.

Суштинско, привремено, уникатно, од сите и за сите стилови и вкусови, кожната јакна е таа основна што сите ја имаме во својата гардероба, и ја користиме и никогаш не се заморуваме да ја имаме. Сезона по сезона повторно се измислува и доаѓа со нов изгледно секогаш е тука за оние есенски денови кога не знаеме што да облечеме. Toе откриеме што ни предлагаат брендовите оваа есен.

Кои кожни јакни ни нудат фирми?

Јакни за моторџии. Тие се оние кои ве идентификуваат како тврдо момче. Тие доаѓаат во една боја, црна и со засилувања на лактите за да дадат поголема заштита. Зара е една од фирмите што се обложуваат на овој вид јакни што доаѓаат опремени и со неколку патенти.

Кожни јакни со качулка Комбинирани се во кожена и волна и се повеќе за секојдневна употреба за поспортски изглед со фармерки и патики. Некои фирми веќе ги вклучуваат во нивната есенска колекција како што се Pull and Bear и Zara.

Јакна јакна со качулка

Јакни за моторџии. Тие се најкористените. Тие доаѓаат со поприлагоден дизајн и во различни бои, брендови како што е HE by Mango или Religion

La јакна од авијација, кои се загреваат малку повеќе од претходните, се покласични и можеме да ги најдеме во неколку верзии. Што се однесува до нејзиниот врат, со или без овча кожа


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)