Кожен ранец за дневна употреба Трусарди 1911 година

Ранците, со повеќе или помалку богатство, продолжуваат да бидат тренд ова лето. И бидејќи јас знам дека многу (меѓу кои и јас се вклучувам) Thinkе помислите дека одењето со ранец на одредена возраст не изгледа особено добро, еве една интересна алтернатива на типичниот училишен ранец со две рачки.

Тоа е модел на италијанската фирма Трусарди 1911 година (потпис што ми се допаѓа повеќе и повеќе, патем) наречена Дневна употреба заради практичност и удобност. Изработена од кожа, рачно изработена во Тоскана, нејзиниот гроздобер и неформален изглед ја прават многу интересна опција за тие денови на маици, шорцеви и нешто друго.

Но се разбира; квалитетна кожа, рачна изработка и брендирање се плаќаат, а ранецот оди на 990 евра. Дури и да е така, тој сепак е поевтин од оние на Луј Витон, на пример, и неговиот дизајн е, од моја гледна точка, многу попривлечен. Достапно и во црно, иако овој вид ранци секогаш ми се допаѓале повеќе во нијанси како оваа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе Мартин dijo

  Буах што се случи, го сакам ... но каква цена. ¬¬ ..

 2.   Abel dijo

  Многу убаво, но може да се најдат неколку од нив во Лондон за една десетина од цената на оваа. Изработена од кожа и рачно, и од многу видови. И претпоставувам дека и во работилниците за кожа во Шпанија.