Кога ќе започне продажбата

Продажбата

Заедно со уживање во активности на отворено, плажа, планини, базен и многу повеќе, летото е идеално време да го направиме нашиот шопинг.

Во летната продажба можеме да ја најдеме многу интересни попусти и цени.

Првиот период на продажба се случи меѓу јануари и март оваа година 2017 година. Ние сме во средината на вториот период, летната продажба, што ја започна на 1 јули и ќе трае до крајот на септември.

Продажбата за големите брендови веќе пристигна

Некои големи продавници продажбата веќе започна многу пред официјалниот датум на започнување. Ова е случајот со Сфера, каде што беше почетокот 16 јуни. Групата Индитекс, со своите брендови Зара, Зара Хоум, Берска, Страдивариус, Масимо Дути, Пул & Беар, Оишо, Утеркуе и Лефти исто така ја започна летната продажба 30 јуни. Во Десигуал, тие исто така започнаа тој ден.

продажба

Во Кортефиел најавуваат продажба за ова лето до 60%, во Secretенска тајна до 70%, во H&M до 50% Findе најдеме и попусти 50% во Спрингфилд, Адолфо Домингез, Бимба и Лола и Ц & А.

Грешки што треба да се избегнат во продажбата

 • Не купувајте на компулсивен начин и следејќи ги моменталните импулси. Анализирајте што ви треба.
 • Не се занесувај со трендови кои не одат со вашиот личен стил. Тие алишта ќе завршат во плакарот.
 • Не купувајте помали димензии, мислејќи дека ќе изгубите тежина. Во прилог на генерирање фрустрација, тие нема да ви послужат.
 • Ако навистина сакаш облека, не дозволувај да избега. Кога ќе ја направите втората посета на продавницата, таа може да ја нема и да ја потрошите истата.
 • Не губи го набавка на билет. Дури и ако се попусти, имате право да ги размените или вратите парите.
 • Не заборавајте да ја пробате облеката. Дури и ако ќе купите на продажба и нема повеќе големини, ако облеката не вреди, не ја купувајте.
 • Не купувајте само затоа што облеката е ефтина. Најдоброто нешто е што ќе обрнете внимание вкупен буџет.

 

Извори на слика: deFinanzas.com / www.tiempodelujo.com


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.