Суштинско. Клучните додатоци кои го дефинираат стилот оваа есен-зима 2016/2017 (II)

кариран шал

Тие го даваат последниот допир што може целосно да го промени вашиот изгледа. На додатоци ја имаат потребната сила за обележување на карактерот и донесе тоа кул дека сè облека треба да.

Поради оваа причина, за оваа сезона сакавме да ги собереме основните додатоци, клучните додатоци што не можат да изостанат во вашата гардероба есен-зима 2016/2017 година. На првата рата за која разговаравме чанти торба и капи од борсалин. И во овој втор дел правиме свои со ранци во стил на дуфен и карирани шалови од тартан.

Тартан шал

La волнена шамија од тартан е класика која никогаш не излегува од мода. Додаток кој не само што го обезбедува тој ретро допир толку модерен оваа сезона, туку и ќе го заштити вратот од првите есенски треска. Оваа година се обложуваме на бојата и остануваме со модел на Манго човек во волна и со завршен раб. Во сенф со сини и бургундски детали, или во тегет сина боја со бело-жолти детали. Носете го со наметка од ткаенина од дуфле Изгледа со ученички поглед и се сврте околу вратот.

Дафел торба

Направени во платно и со кожни детали. Тие се модерни ранци оваа сезона. Наши омилени се овие од фирмата Киоми. Со средна големина и валани затворач со метален предлог. Достапно во три основни сезонски бои: темносина, црна или камила, сите со контрастни детали во чоколадо-кафеава боја. Носете ги со воено инспирирано палто, дуксер од хедер и чинос. Сигурно го сфаќате тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.