Клучеви за носење бели панталони во лето

El бланко Тоа е основна боја во текот на летото, сигурно повеќе од еден од вас сака да ја вклучува во вашата Изгледа Кога ќе почнете да сте кафеави за да ја истакнете бојата на кожата, не го негирајте тоа, сите го правиме.

Вклучете го во А. облека преку маици е многу едноставен, проблемот доаѓа кога сакаме да се обложиме бели панталони. Вистината е дека не би го нарекол проблем, бидејќи белите панталони додаваат многу летен и свеж допир на вашите аутфити, па да пробаме.

Комбинирање на бели панталони, без разлика дали се долги или кратки, е полесно отколку што може да мислите, само треба да имате предвид 3 основни совети и клучеви за носење бели панталони И да не умрам обидувајќи се “.

Искористете ја нивната неутралност

El бела боја Веќе е неутрален сам по себе, затоа не комбинирајте го со нијанси на исти стилови, а уште помалку во лето. Така што вашите бели панталони изгледаат многу повеќе во изгледа, Ти се обложувам задебелени, живописни и силни бои; и секако, никогаш не заборавајте на отпечатоци од кој било стил, ќе добиете А. облека на 10.

Разновидност на моќност

Далеку од тоа што можеме да помислиме дека белите панталони се само за секојдневен, поплажен и неформален изглед, ќе ја извадиме оваа идеја од главата и искористете ја целата своја разноврсност. Бели панталони во лето може да се користат за секоја пригода, сè ќе зависи од стилот и видот на ткаенината, ќе има клуч за постигнување на изгледа поформално комбинирано со јакна или повеќе лежерно со патики и маица.

Совршена ширина и должина

Јасно е дека некои панталони тие секогаш треба да ти одговараат, но во случај на бели панталони кои повеќе се истакнуваат, мора да го погледнете до милиметар. Должината и ширината мора да бидат соодветни за вашата нога. Запомнете го вртењето на полите кога носите долги панталони и ако се обложувате на шорцеви, секогаш малку над колена.

Да видиме дали облаците ќе исчезнат одеднаш и можеме да започнеме да уживаме во сонцето и во Изгледа лета.

Слики преку: TSB мажи, Ѓубре, Ѓубре, Ова не е ново, Апостроф.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.