Пинцети панталони, спасување средства од гардероба

Стегите се враќаат во нашите ормани, и иако во принцип, наборни панталони се повеќе ориентирани кон луѓе со тенок рез, ова есен Зима 2013 годинаToе најдеме набран панталони и изглед за сите стилови и џебови. Што се однесува до модата, одиме од една во друга крајност. Кога бевме навикнати да носиме повеќе слаби панталони со тенка форма, сега модата е тотално спротивна. Набори панталони со малку повеќе волумен, средно-високи струци и со кроеви за вкусови, од прав, до малку пообемен.

Сигурно мислите дека, наборите панталони се за постари луѓе, типични баби и дедовци кои ги носат, добро не, ова типот на панталони е повторно измислен за да ни понуди нешто поразлично, оставајќи ги настрана основните бои како сина или сива за да отстапи место на друга посмела палета на бои од каки, ​​зелена боја, палец или дури и отпечатоци.

Што веќе можеме да видиме во продавниците?

Веќе има многу фирми како Топман, Ривер Ајленд… .. кои се одлучија за наборни панталони за да ги наполнат гардеробите за оваа есен-зима 2013 година, па ајде да видиме што ќе најдеме.

Топман, класичните бои никогаш не умираат

Во оваа смисла Топман Се покажува на најтрадиционален начин со наборни панталони во бои како основни како сива, црна или сина. Во комбинација со тенки кошули, но исто така ни дава опција за најсмелите со бои како тиркизна или зелена.
Островот Ривер, текстурите пристигнаа

Потпис Остров на реката, обложувајте се на панталони со различни пикадо, повеќе потпори за глуждот и совршени за носење со чевли. Што се однесува до текстурите, иако неговите бои сè уште се основни, тој предлага засеци и други ткаенини, како што е задникот што е повеќе есен.
Зара, малку од сè

Зара е една од фирмите во која ќе видиме малку од сè. Од најкласичните до тимови исти со чизми како што разговаравме со вас вчера, или напротив, посмело со заострен долниот дел и да се носи и со чевли и со патики. Со џемпери или кошули. Затоа што за да ги вкусите боите.

НЕ од Манго, кариран и рамен

НЕ од Манго, има двајца протагонисти, сликите и нозете на врана. Обложувајте се на поформален изглед со мокасини и чевли. Без сомнение, кошулите се најдобриот начин да се комбинираат овој вид панталони за фирмата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.