Кварц шпионски часовник

Шпион гледа aубопитен часовник

Ако ви здодеа да ве забрануваат камери на приватни места како што се концерти, театри или кина, овој одличен часовник ќе ви биде сојузник на сите вас, тотална револуција во технологијата на шпионирање или надзор.

Да, овој елегантен часовник, изработен од челик, има камера за фотографирање и снимање со висок квалитет, со капацитет за 4 GB внатрешна меморија. Така, кварцниот шпионски часовник, Исто така, има микрофон со технологија на приемник, што овозможува слушање со висока резолуција, може да се полни преку USB.

Слично на тоа, треба да се спомене и дека има капацитет за складирање во однос на видеа од 20 часа, максималното времетраење по видео е два часа. Кварцниот шпионски часовник, автоматски зачувувајте видеа и слики во AVI формат, така што за да може да ги видите потребно е само да се поврзете часовникот преку USB со компјутер.

шпионски часовник кварц
Во врска со објективот на фотоапаратот, коментирајте дека тој е помал од главата на игла, бидејќи е на скриена страна, без да вметнете дополнително светло што открива дека се снима. Батеријата е литиум и пред да истече, автоматски го зачувува она што се снимаше, за да не се изгубат податоците. Ова чудо на часовникот, покрај тоа што е многу елегантно, се испорачува заедно со USB кабелот, возачите и полначот.

Конечно, истакнете го тоа резолуцијата на Quartz Spy Watch е 352 × 288, со видеа во боја, и компатибилен со Виндоус, Виста и XP. Овој одличен часовник од не'рѓосувачки челик има приближна цена од 120 евра, така што сега можете да снимате и снимате сè што ве опкружува, било да се тоа филмови, пријатели или нешто неочекувано.

Ако немаше часовник на овие карактеристики и сакате да снимите без да ве фатат некаде, не двоумете се да добиете ваков модел, ќе ви завидувате на вашата група пријатели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.