Појасен појас со бели панталони

Како да комбинирате бели панталони?

Ние ви покажуваме како правилно да комбинирате бели панталони или фармерка од таа боја за да одите беспрекорно на кој било состанок или настан.

Roll Up, тренд што е многу модерен

Следејќи ги трендовите за оваа есен-зима 2013 година, денес сакам да зборувам за навивањето. За сите оние кои сè уште не го познаваат, ...

3 причини да носите чанта

Дали сте повеќе од торба или торба за рамо? Ако избраната опција е втора, овие типични чанти за рамо се премногу мали ...

Hemline, да или не?

Hemmed панталоните стануваат сè попопуларни и ги носат и мажите и жените. Во…

Класичен изглед на колеџ

Многу е важно да се даде слика на кое било место каде што присуствуваме, но генерално, одењето на универзитет не е ...

Стилот на Даниел Крег

Даниел Крег е еден од актерите кои во овие моменти повеќе трепка монополизира благодарение на премиерата на неговиот нов ...

Британски стил

Британскиот стил е еден од моите омилени. Има елегантен, класичен и истовремено неформален допир што повикува ...

Рок стил. Се осмелуваш?

Постојат тони начини да се лулаш твојот стил без да се оди премногу екстремен. На пример: За оние ...

Намалување на гелови за стомак

Во последно време видовме дека кремите за напивање стомак за мажи се размножуваат, но дали навистина ќе функционираат како што велат? Дали ќе бидат толку ...

Марка маичка на Гучи

Убава, нели? Еве еден од предлозите за маици на италијанската фирма Гучи за нејзината цена ...

Најскапата тијара во светот

Знаете каков порок имаме за накит, особено дијаманти. Денес сакавме да се приклучиме на друга универзална манија, ...

Кошули со качулка од Холистер

Никогаш не сум ја разбрал оваа креација на американската фирма Холистер, а претпоставувам и на нејзиниот постар брат ...

Како да си го чешлате штафето

Претпоставувам дека сите заинтересирани веќе отишле на фризер, откако прочитале како да си ја скратат косата за да носат ...

Пончо за каубои, од Зара

Земи го сега. Едниот бара нешто интересно и забележливо преку интернет продавницата Зара за коментар на блогот ...

Маици на Дејвид Боуви од Зара

Зара штотуку ја лансираше, во рамките на својата Casual линија, линија маици со главна улога во разноврсниот Дејвид Боуви. А

Зара или H&M? Вие избирате

Денес работите се однесуваат на продавниците со ниска цена, конкретно две од главните; Зара, главниот адут на империјата ...

Сандали со гладијатор за мажи

Ние секогаш зборуваме за мода, но со почит кон сезоната во која живееме. Денес ќе го поставиме трендот и ќе разговараме за ...

КООГИ, дресови за чистачи

Кога ќе го видат џемперот на фотографијата, на многумина ќе им текне митскиот Бил Козби, стрип класик ...

Вратоврска, да или не?

Во седумдесеттите години тоа беше еден од основните елементи во машката естетика. По пристигнувањето на новите трендови ...