Мокасини за денар Салваторе Ферагамо

Машки мокасини

Откријте сè за машките мокасини. Неговите предности, различните стилови, референтните материјали и како да се добие правилно кога ги комбинирате.

Црни чорапи со чевли на Дерби

Три големи пара чорапи и обувки

Запознајте три од најдобрите и најстилските комбинации на чорапи и чевли што можат да се формираат денес. И паметни и лежерни.

кандидира

Патики за спорт, најдобри брендови

Човекот од денес презема активности во различни спортски дисциплини со цел да го подобри своето тело, да се забавува и да го подобри своето здравје. Затоа, важно е да купите добри чевли за спорт.

чевли за вашата гардероба

Видови чевли за вашата гардероба

Ако сакате да поставите тренд во извонредниот свет на модата, изборот на типот на чевли за вашата гардероба бара посветеност и добар вкус.

Еспадрилите се за лето (I)

Еспадрилите се идеални обувки за летната сезона. Удобни, свежи и многу функционални, еспадрилите се апсолутен тренд ова лето

Папучи зара, да или не?

Озборување на веб-страницата Зара, чиј нов дизајн не сум сигурен дали само ми се допадна или не особено ...

Левитат, чевли за внатрешна цевка на Прада

Некои чевли повеќе типични за атлетска патека отколку да се шетаат по улица, како што се Levitate by Prada, со воздушни комори толку груби што Nike може добро да ги потпише во некој од своите модели на трчање.

Пливачите се враќаат со своите гумени мокасини

И, велам, во кој контекст се користи ова? Да се ​​оди по улица во лето во нормален план, навистина? Или да одиме на плажа како господин? Не знам, навистина не ја сфатив поентата на овие гумени чевли.

Класици на ладно време, ленти за шишање комбиња за студена зима

Ајде да видиме кој се осмелува, со неславното време што го прави деновиве, да излезе на улица носејќи комбиња. Знам дека страствената фирма е способна, а и комбиња, затоа тие само ја претставија својата нова колекција класични студени временски услови. Нема зима што може да и одолее.

Лубутин остава столпчиња дома за нејзиниот нов Викрам

Ниту леопард, ниту тартан, ниту кадифе, ниту златни детали, ниту ѓонови од креп, ниту еспарто, па дури ни клинци. Единственото нешто со ексцентричен допир е лакирана капа за прсти. Вака е новиот Викрам од Кристијан Лубутен.

Нови патики Converse DC Comics

Се чини дека соработката помеѓу Converse и DC во областа на патики за стрип печати функционира добро,

Електрични сини мокасини

Чевли Зара Лоаферс

Рафа мокасини за да ги носите најновите на вашите нозе. Да се ​​биде модерен е важно да се биде стилски човек.

Чизми за мажи: Совети

Со доаѓањето на најстудената сезона во годината, ова исто така нè принудува да поставиме друг вид ...

Најретро патики на Конверс

Веќе ја имаме во продавниците новата колекција на потписи Converse за оваа сезона есен-зима 2010-2011 година. Еден од неговите ...

Чизми Rockport за Барбур

Фирмата Барбур, позната главно по своите јакни во ист стил како Белстаф, исто така ќе се обложи на ...

Нови чевли Веспа и Адидас

Фирмата Адидас ја продолжува својата успешна соработка со брендот мотоцикли Веспа со нова колекција за оваа сезона ...

Сандали со гладијатор за мажи

Ние секогаш зборуваме за мода, но со почит кон сезоната во која живееме. Денес ќе го поставиме трендот и ќе разговараме за ...

Различните видови стапала

Секогаш кога купуваме обувки, мора да имаме предвид дека постојат различни морфолошки типови на стапала, и дека според ...

Дизајнирајте свои комбиња

Ако сакате да се чувствувате како дизајнер за еден ден, или сакате да го набавите оној пар патики за кои секогаш сонувавте, но не ...

Bikkembergs, елегантни чевли (II)

Ако вчера зборувавме за Минхен како добра опција кога треба да облечете чевли без да изгубите час, денес ...

Совети за чистење на чизмите

Постојат многу трикови за да ги одржите чизмите од кожа, велур или велур во најдобра можна состојба што може да ги ...

Чевли Маноло Бланик за мажи

Маноло Бланик престана да прави машки обувки пред 7 години, фокусирајќи се на неговите посакувани модели за жени. Без…