PS4 контролер со екран на допир

За оние луѓе кои сакаат нови конзоли за видео игри, еве ви го прикажуваме новиот далечински управувач на Sony со екран на допир.

Папучи зара, да или не?

Озборување на веб-страницата Зара, чиј нов дизајн не сум сигурен дали само ми се допадна или не особено ...

Левитат, чевли за внатрешна цевка на Прада

Некои чевли повеќе типични за атлетска патека отколку да се шетаат по улица, како што се Levitate by Prada, со воздушни комори толку груби што Nike може добро да ги потпише во некој од своите модели на трчање.

Најмногу Божиќен скокач од Аберкромби и Фич

Класичната божиќна семејна фотографија околу огништето со чаши шампањ, послужавници нугати, подароци и кучето во смешна капа никогаш нема да биде комплетно целосно ако барем едно од момците во него не носи џемпер од ирваси. И вие го знаете тоа.

Пливачите се враќаат со своите гумени мокасини

И, велам, во кој контекст се користи ова? Да се ​​оди по улица во лето во нормален план, навистина? Или да одиме на плажа како господин? Не знам, навистина не ја сфатив поентата на овие гумени чевли.

Очила за страв и одвратност во Лас Вегас, од компанијата Vintage Frames Company

„Како адвокат ве советувам да изнајмите кабриолет многу брзо ...» Многу митски „Страв и одвратност во Лас Вегас“, без сомнение. Сега, од раката на Vintage Frames Co. и поради раперот Лил Вејн, добиваме очила инспирирани од оние што wони Деп ги носеше во филмот. Брзо, има само 20.

Зара со маици ја слави 50-годишнината од постоењето на Ролинг Стоунс

Мик agегер и неговите луѓе слават, Ролинг Стоунс наполни 50 години ништо повеќе и ништо помалку. Зара не сакаше да ја пропушти можноста да заработи пари со тоа и ни нуди три маици во чест на бендот што ќе ги израдува и неговите обожаватели и оние кои бараат рокерски стил.

нараквици-човек

Нараквици Мијансаи

Ако сакате да го надополните вашиот изглед, ништо подобро од модните нараквици Мјансаи.

4 очила за сонце што сакате да ги преклопите

Сè уште не сте се придружиле на трендот на сончеви очила за преклопување? Да, знам дека во моментов излегувањето со очила за сонце не е соодветно, но барем можете да ги чувате зафаќајќи помалку простор додека не заблеска сонцето. Погледнете ги овие четири предлози.

Класици на ладно време, ленти за шишање комбиња за студена зима

Ајде да видиме кој се осмелува, со неславното време што го прави деновиве, да излезе на улица носејќи комбиња. Знам дека страствената фирма е способна, а и комбиња, затоа тие само ја претставија својата нова колекција класични студени временски услови. Нема зима што може да и одолее.

Лубутин остава столпчиња дома за нејзиниот нов Викрам

Ниту леопард, ниту тартан, ниту кадифе, ниту златни детали, ниту ѓонови од креп, ниту еспарто, па дури ни клинци. Единственото нешто со ексцентричен допир е лакирана капа за прсти. Вака е новиот Викрам од Кристијан Лубутен.

Најиконичен Реј-Бан сега во преклопна верзија

Реј-Бан е модна икона. Ако бевме навикнати на неговите класични очила Aviator и на неговиот легендарен Wayfarer, сега доаѓа неговата најразновидна иконска верзија. Неговите исти модели во преклопни очила.

Кој од двата модели повеќе го сакате?

туш-човек

Гелови за туширање Hugo Boss

Доколку сакате максимално да се грижите за вашата кожа, ништо подобро од гелите за туширање Hugo Boss.

матична маица

Кошули со картонија за нив

Ништо подобро од кошулите кошули да ги комбинирате оваа есен и да создадете иновативен изглед, затоа тука зборуваме за нив.

Екран на авионски седишта

Ако сакате да патувате и не сакате воопшто да ви е досадно, што подобар начин отколку да летате со авион со најдобри технологии, бидејќи сега тие имаат екрани на седиштата.

долна облека

Долна облека од Каленџи

Тука ви прикажуваме неколку најдобри машки долна облека од фирмата Каленџи, така што ќе ви биде пријатно во секое време.

Рачни ракави за лаптоп

Тука ви ги покажуваме најдобрите дизајни на персонализирани футроли за лаптопи, така што секогаш сте заштитени.

Оригинални часовници

Тука имате неколку најдобри и најоригинални часовници на пазарот, за да ги изненадите сите ако ги имате дома или на вашиот зглоб.

карирано капаче

Капи и беретки за лето

Најдобри капачиња и беретки за да изгледате со најдобар летен изглед на сите времиња, бидејќи модата секогаш оди насекаде со вас.

Hemline, да или не?

Hemmed панталоните стануваат сè попопуларни и ги носат и мажите и жените. Во…

боксер

Суперхеројска долна облека

За да одите удобно внатре и надвор, ние ви ја покажуваме најоригиналната долна облека со суперхероите на фирмата Дизел.

Оригинални пижами

Машки пижами

Тука имате неколку одлични модели на пижами за мажи, со оригинални дизајни, така што да се биде дома не е само уште еден момент.

Британски стил

Британскиот стил е еден од моите омилени. Има елегантен, класичен и истовремено неформален допир што повикува ...

УСБ-фото-камера

Ако сакате да изненадите пријател или роднина или да купите најактуелно на pendrive, тука имате еден во форма на камера.

Нови патики Converse DC Comics

Се чини дека соработката помеѓу Converse и DC во областа на патики за стрип печати функционира добро,

Рок стил. Се осмелуваш?

Постојат тони начини да се лулаш твојот стил без да се оди премногу екстремен. На пример: За оние ...

Ретро мобилни слушалки

Најмногу ретро во моментот доаѓа на пазарот, слушалки за мобилниот телефон во форма на стар телефон, нешто иновативно што ќе изненади секого.

Нови носии од „Гуска“

Иако theвезден производ на фирмата Ел Гансо може да бидат нејзините чевли, брендот одлично се обложува ...

Намалување на гелови за стомак

Во последно време видовме дека кремите за напивање стомак за мажи се размножуваат, но дали навистина ќе функционираат како што велат? Дали ќе бидат толку ...

Ремен од дрво

Појаси на Гучи

Ви прикажуваме два многу модерни и весели модели на ремени од Гучи за да ги носите оваа есен.

Маска за аспирин

Една од најлесните маски за правење и која е многу ефикасна е маската со аспирин. Особено е ...

Јаже за појас од Асос

Еве еден поинаков предлог во однос на ремените за оваа сезона пролет-лето 2011. Не ќе биде сè плетенка.

И познатите луѓе се потат

Лица познати како Крис Мартин, Кевин Бејкон, Антонио Бандерас, Том Круз или Хавиер Бардем, во одреден момент од нивниот ...

Бел изглед

Совети за носење тотално бел изглед

Сега, кога ја стиска топлината, што е подобро отколку да носите тотално бел изглед, за ова мора да имате предвид дека е подобро да не користите златни додатоци.

Марка маичка на Гучи

Убава, нели? Еве еден од предлозите за маици на италијанската фирма Гучи за нејзината цена ...

Електрични сини мокасини

Чевли Зара Лоаферс

Рафа мокасини за да ги носите најновите на вашите нозе. Да се ​​биде модерен е важно да се биде стилски човек.

Кварц шпионски часовник

Технологијата стигнува до додатоците. Ова е случај со кварцниот шпионски часовник. Необичен, но навистина кул. Ајде подобро да ги запознаеме неговите карактеристики.

Најскапата тијара во светот

Знаете каков порок имаме за накит, особено дијаманти. Денес сакавме да се приклучиме на друга универзална манија, ...

Бинарен LED-часовник

Часовниците се додатоци кои им даваат необичен шмек на оние што ги носат. И овој пат, бинарниот часовник е многу јасен пример за тоа.

машки сандали со марка мустанг

Машки сандали од мустанг

Брендот чевли Mustang е присутен и во лето, затоа ја донесуваме колекцијата што брендот ја претставува за оваа летна сезона.

Сумо, тренер и костум на готвач на надувување

Костум на надувување, Костим на сумо на надувување, Костум за обучувачи на надувување, Костум на готвач на надувување, костум на надувување, фенси фустан, смешен костум, најдобар костум

Кошули со качулка од Холистер

Никогаш не сум ја разбрал оваа креација на американската фирма Холистер, а претпоставувам и на нејзиниот постар брат ...

Машки сандали 2011 година

Што се однесува до летните обувки, нема ништо подобро од носењето сандали. Покрај тоа што е многу пријатно и кул, ...

Гаќи и градник, бонбони!

гаќички, плетеници, танга, гаќички за бонбони, градник за бонбони, бонбони елече, градник за бонбони, танга за бонбони, долна облека за бонбони, подарок за девојка

Совети за безболна депилација

Без оглед на вашиот метод за отстранување на влакна, забележете ги следниве совети за отстранувањето на влакната да не стане тортура

Најдобра фризура за мажи

Многу малку мажи се грижат за својата коса како што заслужува и се осмелуваат да го сменат својот изглед, па дури и да ја чешлаат косата ...

Речник за машка козметика (М)

Да научите како правилно да се грижите за себе, ништо подобро отколку да започнете со основите на козметиката. Со овој козметички речник можете да ...

Очила Lacoste Sport Magnet

Фирмата Лакост ја проширува својата понуда за очила со нови модели од својата линија „Спорт магнет“. Сега таа пролет е ...

Чизми за мажи: Совети

Со доаѓањето на најстудената сезона во годината, ова исто така нè принудува да поставиме друг вид ...

Машки бои за коса

Оваа статија се однесува на различните видови тинктури за мажи кои се на пазарот.

Како да си го чешлате штафето

Претпоставувам дека сите заинтересирани веќе отишле на фризер, откако прочитале како да си ја скратат косата за да носат ...

Најретро патики на Конверс

Веќе ја имаме во продавниците новата колекција на потписи Converse за оваа сезона есен-зима 2010-2011 година. Еден од неговите ...

Како да инсталирате сеф?

Со несигурноста што постои, многу семејства решија да стават сефови во својот дом, за да можат да складираат вредни предмети ...

Чизми Rockport за Барбур

Фирмата Барбур, позната главно по своите јакни во ист стил како Белстаф, исто така ќе се обложи на ...

Нови чевли Веспа и Адидас

Фирмата Адидас ја продолжува својата успешна соработка со брендот мотоцикли Веспа со нова колекција за оваа сезона ...

Пончо за каубои, од Зара

Земи го сега. Едниот бара нешто интересно и забележливо преку интернет продавницата Зара за коментар на блогот ...

Хершел фитнес чанта

Чувствувам слабост, како што веќе изјавив по повод, за овој вид вреќи или чувари и еден од нивните ...

Маици на Дејвид Боуви од Зара

Зара штотуку ја лансираше, во рамките на својата Casual линија, линија маици со главна улога во разноврсниот Дејвид Боуви. А

Зара или H&M? Вие избирате

Денес работите се однесуваат на продавниците со ниска цена, конкретно две од главните; Зара, главниот адут на империјата ...

Различните видови стапала

Секогаш кога купуваме обувки, мора да имаме предвид дека постојат различни морфолошки типови на стапала, и дека според ...

Очила за снег од Гучи

Се чини дека луксузните брендови неодамна го искористија пазарот на зимски спортови;

Докази од Луј Витон

Пред неколку дена паднав кај Луј Витон со намера да набавам неколку очила за сонце, поточно ...

Совршен изглед

Изгледот ни кажува многу работи, особено кога станува збор за желба за освојување девојка. Затоа мажите со ...

Хартија или Бидет?

Тоа мора да биде едно од најголемите прашања во историјата на човештвото. Лично сум многу згрозен од луѓе кои ...

CR7, потпис на Кристијано Роналдо

Сите оние фанови кои сакаат да се облекуваат како Кристијано Роналдо, тоа го имате многу лесно благодарение на неговиот моден бренд CR7, ...

Клучеви за избор на лаптоп

И лаптопите, нетбук-компјутерите, лаптопите или супер телефоните, како и PDA-то или iPhone-ите ни даваат нешто ...

Каде се фрлаат клинекс?

Како образован човек, многу е важно да научите да користите ваков вид шал, бидејќи некогаш сте користеле и фрлеле ...

Техники за сушење на косата

Некои мажи страдаат од проблем да не знаат како да ја исушат косата, или затоа што никогаш не научивме како да го направиме тоа или затоа што ...

Аберкромби и Фич

За Аберкромби и Фич може да се каже дека станаа култен бренд во Шпанија во…

Bikkembergs, елегантни чевли (II)

Ако вчера зборувавме за Минхен како добра опција кога треба да облечете чевли без да изгубите час, денес ...

КООГИ, дресови за чистачи

Кога ќе го видат џемперот на фотографијата, на многумина ќе им текне митскиот Бил Козби, стрип класик ...

Совети за чистење на чизмите

Постојат многу трикови за да ги одржите чизмите од кожа, велур или велур во најдобра можна состојба што може да ги ...

Вратоврска, да или не?

Во седумдесеттите години тоа беше еден од основните елементи во машката естетика. По пристигнувањето на новите трендови ...

Вратоврска или машна?

Машничката е комплемент за кој многу луѓе имаат манија. Големо мнозинство смета дека вратоврската е многу ...

Совети за лекување на stye

Стриј е предизвикан од инфекција на жлездите на работ на очниот капак кои се наоѓаат во близина на ...

Гел за туширање AX

Лично верувам дека дезодорансите AX им штетат на пазувите и на потрошувачите поради нивната силна содржина ...

Нов 17 "MacBook Pro

Новата 17-инчна батерија MacBook Pro трае до 8 часа со едно полнење и може да се полни ...

Совети за совршено бричење (II)

Во претходната статија за тоа како да добиете совршено бричење, зборувавме за сцената пред бричење, за она што го нарекуваме ...

Историја на тетоважи

Тетоважите биле евроазиска практика во неолитско време, дури и се наоѓале во некои мумии со антика до 6.000 ...

Совети за совршено бричење (I)

Во рамките на нашата секојдневна рутина се крие една голема непозната за која сите мислиме дека ја совладуваме: бричење. Ние ќе одиме…

Јаболка за акни

Ако имате проблеми со акни или мозолчиња, ништо подобро од јаболка или каков било антиоксиданс за да ги избегнете овие досадни точки ...

Никулци

Јасно носено. Веќе имаме изговор да не ја избричиме таа тридневна брада што предизвика толку многу штета одамна.

IPod е измислен во 1979 година

Британецот Кејн Крамер беше оригиналниот дизајнер на ipod. Пријател на Крамер во 1979 година создаде уред наречен ...

Речник за компјутер (СТУ)

Сервер: Погледнете го Серверот. Топологија на Ringвездени прстени Топологија на везди: Во топологии на Starвездени прстени или starвезди, јазлите зрачат од ...

Речник за компјутер (PQR)

Извртени пар: Кабел сличен на стандардниот телефонски парови, кој се состои од два изолирани кабли «извртени» заедно и капсулирани ...

Врзи јазли

Денес, на HombresconEstilo.com, ќе ве научиме како да ги направите јазлите за вратоврска што најмногу ги користат модерните мажи. Тие се: На ...

Речник за компјутер (LMNO)

LAN: Локална мрежа или локална мрежа: Тоа е географски ограничена мрежа за комуникација на податоци, ...

Речник за компјутер (HIJ)

Хакер: Лице со големо познавање на компјутерски системи. Рачен: Компјутер доволно мал за да се држи во рака ...

Мажи во чорапи од ликра?

Мислам дека никој од нас не помисли дека еден ден ќе носиме чорапи од ликра, но тој ден дојде. …

Речник за компјутер (Б)

Резервна копија: Термин кој најчесто се користи во компјутерите. Се однесува на фактот за создавање резервна копија на податоците хостирани на ...

Совети за безбедност: Гуми

Гумите се единствените допирни точки помеѓу возилото и земјата. Тие мора да бидат згрижени за да се зачува ...

Речник за компјутер (А)

Да биде јасно во светот на компјутерските науки и да не изгледате како тото кога ќе разговараат со вас за тоа, ...

Комплет за правење печење

Дали сакате да правите печено месо? Свежо пиво, месо и добар замрзнат десерт за да ја поминете вашата после вечера ... колку е вкусно! До…

Бавен раст на брада

Козметичката компанија Клиник разви низа производи специјално дизајнирани за машка кожа. Ова се преведува во козметика ...

Чевли Маноло Бланик за мажи

Маноло Бланик престана да прави машки обувки пред 7 години, фокусирајќи се на неговите посакувани модели за жени. Без…

Пред-бричење креми и масла

  Иако не е од суштинско значење, добар крем или масло за пред-бричење се препорачува како дел од дневната рутина ...