Како да се носи кафеава оваа сезона

Предлагаме пет погледи кои ќе ви помогнат да го прифатите кафеавиот тренд оваа есен. Паметни и лежерни стилови со силно присуство на оваа неутрална боја.

Пролет на Гучи / Версно 2018 година

Гучи пролет / лето 2018 година

Ви ги покажуваме сите машки погледи од колекцијата на Гучи за пролет / лето 2018, истовремено објаснувајќи кои се нивните клучеви.

трегери или ремен

Суспензии или појас?

Суспензии или ремен, две опции со нивните поени за или против. Кои се разликите помеѓу едниот и другиот избор? Тоа зависи од стилот, и од моментот.

Свадба

Како да се облечете за свадба?

Треба да одите на свадба, а не како младоженец. За многумина ова може да биде жртва, една од оние што се прават само за брат или вистински пријател.

куфер

Како да го подготвите патниот куфер?

Иако може да изгледа едноставно, при планирањето на одморот мора да организирате работи во патниот куфер. Куферот може да се разликува по големина.

ерген стан

Како да ја украсите вашата ергенска куќа?

Кога станува збор за украсување на вашата ергенска куќа, постојат многу идеи и дизајни што можете да ги реализирате. Се работи за тоа да можете да го дефинирате вашиот простор.

Продажбата

Кога ќе започне продажбата

Првиот период на продажба се случи меѓу јануари и март оваа година 2017 година. Ние сме во средина на друг период, летната продажба.

тетоважи на рака

Тетоважи на целата рака

Грбот, вратот и стомакот се големи делови од нашата кожа, но тетоважите на раката честопати се многу барани и широко користени.

тетоважи за мажи

Како се тетоважи за мажи?

За некои, одлучувањето за тетоважи за мажи не е прашање што треба да се размислува премногу: телото е платно што мора да се оживее.

лептир машна

Вратоврска или машна?

Постојат многу стилови како и мажите. Кога станува збор за размислување за машна, тој обично не дава средно мислење. Или ви се допаѓа многу, или воопшто не ви се допаѓа.

Еспарѓаш Кастачер

Петте основни парчиња од ова лето

Откријте кои се петте основни парчиња ова лето. Размислете за нив кога ќе започнете да обликувате што ќе стане ваш арсенал на облека и додатоци.

Каков ранец ви треба ова лето?

Ранецот е модерен, но во зависност од тоа за што ќе го користиме, ќе ни треба еден или друг модел. Откријте кои карактеристики треба да ги барате.

машка мода

Пролет нова во машки фармерки

Фармерките за мажи веќе не се толку широки и се претворија во повпечатливи слаби панталони. Модата на тесни панталони е тука.

костум

Совети за носење костум

Докажано е дека костум е синоним за добар машки фустан, за да се истакне машката силуета. Дефект во големината може да предизвика лоша слика.

Гучи Чокер

Мажи и чокери, за или против?

Мажите со чокери се вообичаени на модните писти, иако сè уште не се гледаат многу на улица. Кое е вашето мислење за овој додаток?

8 упатства за стил за носење костум

8 клучни точки преку кои ќе направите разлика кога станува збор за носење костум. Доколку сакате да бидете облечени и елегантни, не пропуштајте ги.

Машки кошули за пижами

Најдобри пижами за мажи

Ние ви нудиме избор на најдобри пижами за мажи, малцинска облека, иако одлична, како што можете да видите.

Појасен појас со бели панталони

Како да комбинирате бели панталони?

Ние ви покажуваме како правилно да комбинирате бели панталони или фармерка од таа боја за да одите беспрекорно на кој било состанок или настан.