Што е Мевинг

Што е Мевинг

Доколку сте љубопитни за терминот Mewing, овде ви ги нудиме сите информации за ова движење создадено од светот на убавината.

Разлика помеѓу слаби и слаби

Разлика помеѓу слаби и слаби

Дали сакате да ја знаете разликата помеѓу слаби и витки? Иако изгледаат исти, тие се различни и еве ви ги нудиме сите детали.

Машки стил на лопен

Машки стил на лопен

  Фризурата на лопен е многу модерна, но има многу далечно потекло. Постојат многу стилови кои…

Што е рафал бледнее сече

Што е рафал бледнее сече

Мажите се многу креативни кога станува збор за совршени, чисти парчиња. Затоа мора да ја знаете креативната верзија на „burst fade“.

Скејтерски стил за мажи

Скејтерски стил за мажи

Ако сакате мода и спорт, овде анализираме уште еден модалитет, каде урбаната облека преовладува во скејтерскиот стил за мажи.

Модерни младоженци за оваа сезона

Модерни младоженци за оваа сезона

Доколку вашата идеја е да барате костум за младоженец, а не ви се допаѓа конвенционалното, ви предлагаме неколку модерни младоженци за оваа сезона.

Приготвен стил за мажи

Приготвен стил за мажи

Доколку сакате да одите на најновото, оваа сезона можете да ја следите линијата на препи стилот, каде ви кажуваме за најдобрите облеки и комбинации.

Закачување стил за мажи

Закачување стил за мажи

Доколку ви се допаѓа пин ап стилот кај мажите, ви ги нудиме сите детали кои се случуваат во неговата историја и како тој создава тренд денес.

Како да имате хипстерска брада

Како да имате хипстерска брада

Ако сакате да имате брада овде ви ги даваме сите детали за тоа како да имате беспрекорна хипстерска брада, како да ја оставите да расте и нејзината нега.

што е пансексуалност

што е пансексуалност

Имаме нов начин на дефинирање на сексуалната ориентација. Зборуваме за пансексуалноста, создадена од устата на многу познати личности,…

како да ја избелите косата

како да ја избелите косата

Ако се сомневате во тоа како да ја избелите косата, овде детално прикажуваме неколку начини во зависност од тонот што сакате да го постигнете и бојата што ќе ја додадете.

тинејџерски фризури

тинејџерски фризури

Дознајте што е во тренд со овие тинејџерски фризури. Ќе ви се допадне откривањето на сите оригинални сорти.

Како да исчистите рачен часовник

Како да исчистите рачен часовник

Доколку сакате да носите убави часовници и сакате да се грижите за нив, сигурно ќе ве интересира како да исчистите рачен часовник, без да го оштетите.

Што е Smart Casual кај мажите

Што е Smart Casual кај мажите

Откријте ги сите облеки наведени во кодексот за облекување за Smart Casual. Ви ги нудиме сите детали и додатоци.

Што е кератин и за што служи?

Што е кератин и за што служи?

Дали знаевте дека кератинот има повеќекратни придобивки за косата? Овде ви посочуваме кои третмани можете да ги следите со овој одличен протеин.

Тетоважи на подлактицата

Тетоважи на подлактицата

  Тетоважите се симболичен и спектакуларен начин на изразување на нашата личност. Во моментов тетоважите се многу ...

Видови јазли за врзување

Видови јазли за врзување

Откријте неколку видови на јазли за врзување за да можете да се облекувате елегантно. Ви нудиме едноставни упатства за тие убави вратоврски

Како да се облекувате со стил

Како да се облекувате со стил

„Да се ​​облекувате во стил“ е начин да креирате тренд и да ја обележите вашата личност. Откријте ги сите негови совети како да го направите тоа природно.

Познати ќелави мажи

Познати ќелави мажи

Ви ги даваме најдобрите критики за познатите ќелави мажи, за да видите колку добро се чувствуваат и привлечноста која доминира кај нив.

Модерни фризури за момчиња

Модерни фризури за момчиња

Децата исто така можат да постават свој стил, осмелувајќи се да направат модерни фризури за момчиња. Сите тие се идеални, дознајте!

Ниски машки фармерки

Ниски машки фармерки

Ние ви ги даваме најдобрите совети за да може фармерките да се носат на ниски мажи. Можете исто така да знаете како да ги носите со која било облека.

Видови удирања за мажи

Видови удирања за мажи

Шишките кај мажите поставуваат трендови и тука даваме мал преглед што се носи оваа година и со каква модерна фризура да се носи.

Стилови на брада

Стилови на брада

Ако сакате да носите брада и да одите до последната, ги имаме сите нејзини стилови и форми за да можете да копирате која најмногу ви одговара.

Како да се биде елегантен маж

Како да се биде елегантен маж

Дали ви се допаѓа да одите до најновата мода, но секогаш покажувате елеганција? Па, можете да го направите со читање на нашите совети како да бидете елегантен маж.

Мажи, со брада или без брада?

Мажи, со брада или без брада?

Со брада или без брада? под оваа голема дебата можеме да разјасниме што мислат многу мажи и жени, дали да го носат или не.

тело панталони за мажи

Кожни панталони за мажи

Во оваа статија ви ги даваме најдобрите совети како да носите кожени панталони за мажи. Научете како да ги комбинирате овде.

Пибонексија

Пибонексија

Пибонексија е збор измислен за да ја означи личноста на оние луѓе кои се сакаат до крајниот максимум.

https://hombresconestilo.com/como-vestir-para-una-boda-de-dia/

Бел костум за младоженец

Белиот костум за младоженецот е неопходен за посебни церемонии и неговите најдобри додатоци и комбинации може да се видат тука.

Обетка во човекот

Колку чини да се добие обетка?

Ако сакате да вметнете обетка во увото и сакате да ја знаете нејзината цена, тука ви посочуваме некои од местата каде да го направите тоа.

Избричена коса за мажи

Избричена коса за мажи

Ние ви нудиме најдобра избричена коса за мажи за да можете да ја изберете онаа што најдобро одговара на вашиот стил и личност.

Луксузни брендови на часовници

Луксузни брендови на часовници

На Hombres con Estilo ви ги нудиме најдобрите брендови за луксузни часовници за да можете да ги видите нивните стилови, прецизност и одличен дизајн.

Познати личности со долга коса

Познати личности со долга коса

Откријте како некои славни личности изгледаат како долга коса, кои се стиловите што најмногу одговараат на секоја од нив и грижата што мора да се внимава.

видови стилови на облекување

Видови стилови на облекување

Ние ви кажуваме кои се главните видови на стилови на облека за мажи. Дознајте повеќе за тоа како да се облечете модерно овде.

модерни машки часовници

Додатоци за млади мажи

Во оваа статија ви кажуваме кои се најдобрите додатоци за млади мажи. Дознајте повеќе за облекувањето со стил овде

Модни стилови

Модни стилови

Откријте ги различните модни стилови што се случуваат и ќе продолжат низ децениите и епохита во начинот на облекување за мажи.

Градиентна сина коса

Градиентна сина коса

Кај мажите со стил ги даваме најдобрите идеи за тоа како да постигнете трансгресивна, радикална и сина коса со тренд.

Апликации за купување облека

Апликации за купување облека

Апликациите за купување облека се начин за купување без да излезете од дома. Откријте ги сите најпопуларни што можете да ги најдете.

Урбана облека

Урбана облека

Ако треба да зборуваме за урбана облека, тоа е да зборуваме за тој тренд на облекување на лежерен или неформален начин, но пред се на урбаните.

Хеликс Пирсинг

Хеликс Пирсинг

Пирсингот на Helix е оној вид обетка што се поставува во горниот дел на увото, поточно во делот на 'рскавицата.

Три обетки во увото

Три обетки во увото

Ви го претставуваме најдобриот избор за да можете да комбинирате до три обетки во увото со варијациите што се појавуваат на пазарот.

Црн костум за младоженец

Црн костум за младоженец

Ако сакате да погодите некој од стилите на црниот младоженец, тука ви ги нудиме сите варијанти за тој посебен ден.

облекувајте половина етикета

Половина ознака

Облекувањето во полу-фустан е некаде помеѓу тоа да биде официјално и да се носи костум за фустан. Тоа е средно решение на ...

Како да носите беж панталони

Како да носите беж панталони

Ние секогаш ги поврзувавме беж панталоните со типот на чино панталони, за да бидеме коректни, лежерно и секогаш да сме во мода.

Случајна мода кај мажите

Случајна мода кај мажите

Може да биде елегантно, неформално, давајќи го тој допир малку досадно и пред сè да изгледа пријатно, тоа е начинот на секојдневна мода.

Видови врски

Видови врски

На многу мажи не им недостасува колекција вратоврски во нивната гардероба, бидејќи е неоспорен комплемент да се носат со кошула и костум.

Тегет костум за мажи

Тегет костум за мажи

Синиот костум е трезна и ласкава боја и се издвојува по тоа што е тон што често се користи и кој многу мажи го имаат во својата гардероба.

Новогодишен машки костум

Новогодишен машки костум

Обложувајте се на елегантен костум за ноќта на 31 декември што ќе триумфира оваа година и ќе го облечете тој беспрекорен изглед

Костум со елек

Костум со елек

Елекот стана револуционерна облека кога станува збор за елегантно облекување, поради што не треба да изостанува во нашата гардероба.

машка облека за капење

Машка облека за капење

Ние ви ги кажуваме сите карактеристики и најдобри модели на машки костими за капење. Дознајте повеќе за моделот што најдобро ви одговара.

Тетоважи на рака

Тетоважи на рака

Тетоважите на раката ги гледаме илјадници години наназад во различни култури, а во нашата култура ги гледаме повеќе вкоренети.

Чевли

Видови машки чевли

Чевлите се тоа суштинско надополнување за да се даде таа слика што секој маж сака да ја даде за елеганцијата. Откријте го нивниот вид обувки.

Кратки фризури

Кратки фризури за мажи

За оваа најнова мода на кратки фризури, тука ви ги оставаме најдобрите кои го означуваат стилот и оригиналноста.

Како да се облечете паметно

Како да се облечете паметно

Облекувањето елегантно е симбол на идентитетот, носењето вистинска облека што ни дава таков впечаток дека сме добро облечени и со вкус.

Свадби во стилот на Ибица

Стил на Ибица

Во оваа статија ќе ви ги кажеме сите карактеристики и потекло на стилот на Ибизан. Дознајте за овој стил на облекување.

Облека од 90-тите

Облека од 90-тите

Деценијата на 90-тите години беше друга од оние што ги поставија трендовите. Неговиот стил се истакнуваше по тоа што беше опуштен, бунтовен, но и минималистички

видови машки јакни

Видови јакни

Во оваа статија ви кажуваме сè што треба да знаете за различните видови машки јакни.

Машки кошули, внатре или надвор?

Машки кошули, внатре или надвор?

Машките кошули се неопходни за вашите гардероби. Откријте како тие можат да ви одговараат подобро, дали да ги носите внатре или надвор.

гаќи

Видови кратки панталони

Откријте како еволуирале гаќичките низ историјата и видот на облиците и моделите што постојат на пазарот.

Самоа тетоважа

Самоа тетоважа

За loversубителите на тетоважа можете да го откриете значењето, традицијата и формите што ги содржи тетоважата на Самоа. Мода во нашата култура

Чевли за машки фустани

Чевли за машки фустани

Облеките за облека се дизајнирани да бидат облечени и опремени како совршено надополнување на сите секојдневни активности.

обетки за мажи

Обратки обетки за мажи

Обетките како обетки продолжуваат да ги поставуваат трендовите кај мажите. Овде можете да ги откриете најновите модели што ќе ги обожавате.

Подароци за млади мажи

Подароци за млади мажи

Да направите оригинални подароци за млади мажи воопшто не е тешко, тука ги предлагаме најдобрите идеи за да можете да го направите идеалниот подарок

метросексуалец

Метросексуалец

„Метросексуалец“ ги дефинираме на некој начин сите оние мажи кои се тешки потрошувачи на лосиони и парфеми за нивна лична нега.

лумберсексуален

Препознајте лумбексуалец

Лумберсексуалецот е класифициран обично облечен во фармерки, карирани кошули и рустикални кожни чизми.Запознајте се многу повеќе за него!

Лакови за мажи

Лакови за мажи

Лаковите за мажи се тренд што ги прави модерни. Ако имате долга коса и сакате да ја подигнете, набудувајте ги видовите лакови што постојат.

тетоважи на грбот

Тетоважи на грбот

Тетоважите на грбот покажуваат сила и храброст. Откријте кои предности и недостатоци ги пријавува и различните видови тетоважи што може да постојат.

Како да се облечете за дневна свадба

Како да се облечете за дневна свадба

Како да се облечете за дневна свадба не е многу релевантно. Мора да знаете како да се грижите за оние мали детали што можат да ве натераат да не одите со стил и елеганција

Видови машки панталони

Видови машки панталони

Панталоните за мажи се облека што го одредува стилот на личноста. Очигледно едноставно изгледа како ...

тетоважи на мажи

Мали тетоважи за мажи

Ако сакате да ја украсите кожата и да дадете точка на креативност, но без да му дадете екстраваганција на цртежот, малите тетоважи за мажи се идеален предлог.

обои ја брадата

Како да ја обоите брадата

Боењето на брадата е факт што се практикува со години и се повеќе се применува во сите општества. Откријте како да го направите тоа.

Најзгодниот маж на светот

Најзгодниот маж на светот

Како можеме да утврдиме кој е најзгодниот маж на светот? Одговорот е субјективен и секогаш ќе биде одреден од окото на гледачот.

Трендови во машка обувка

Трендови во машка обувка

Ние ви покажуваме кои се трендовите во машките зимски обувки за 2020 година. Изберете ги најдобрите обувки за да бидете ажурирани.

Долги hnон

Долги hnон

Откријте ги долгите hnон, стил на долна облека со многу предности за да се заштитите од студот и да спортувате.

Причест за мажи

Како да се облечете за причест

Како да се оди облечен на причест? Откријте ги опциите за гардероба што ги имате ако сте маж и мора да присуствувате на причест.

Дејвид Бекам за Тудор

Најдобро облечени мажи

Откријте ги најдобро облечените мажи. Актери, спортисти, пејачи, модели и класични икони кои ќе го збогатат вашиот стил.

Филм „Од свадба до свадба“

Како да се облечете на свадба

Откријте како да се облечете на свадба со најголема елеганција. Ние ги објаснуваме сите клучеви што ќе ви помогнат да ја погодите целта со вашиот изглед.

Поло маица

Поло кошули

Откријте ги предностите на поло маиците и како да ги комбинирате со стил во широк спектар на прилики, и официјални и лежерни.

Кроени Бермуди

Кроени Бермуди

Откријте сè за скроените шорцеви, од она што можете да го очекувате од нив до вистинскиот начин да ги комбинирате за да извлечете максимум од нив.

Свадбен костум

Костуми на младоженецот

Откријте ги различните одела за младоженецот што можете да ги носите на денот на вашата венчавка, како и совети и идеи за да создадете совршен изглед со нив.

Чизми за вода

Изгледа со велеси

Откријте идеи, совети и облека што ќе ви помогнат да создадете погледи со посолидни и стилски велени во дождливите денови.

Хамфри Богарт со капа Федора

Капи за мажи

Откријте сè за машките капи. Сите стилови, нивната историја и клучевите да ги препознаете и да ги носите со стил.

Игла игла од ревер

Модни додатоци

Откријте ги најдобрите додатоци за одење во мода, од клипови за вратоврски до летни нараквици, преку прстени со камења.

Трекинг чевли

Трендови во машка обувка

Откријте ги најновите трендови во машка обувка. Стилите, облиците и боите што треба да ги земете предвид за да ги ажурирате обувките.

Морнастин син костим за капење

Машка облека за пливање

Откријте сè за машка облека за пливање. Клучни стилови и совети кои ќе ви помогнат да го пронајдете совршениот костим за капење за вас.

Карирана кошула со фармерки

Како да изберете каубој

Откријте како правилно да изберете фармерки. Клучеви за облик, пораст и големина што ќе ви помогнат да купите подобри фармерки.

Костум и влечки

Костум и влечки

Носењето костум и патики е знак за стил. Знајте ги сите клучеви за да ги комбинирате овие две парчиња и да постигнете одлични резултати.

Преголем џемпер

Случаен стил

Откријте сè за лежерниот стил. Кога да го носите, како да креирате стилски изглед и повеќе за стилот што доминира во модата.

Костум од 80-тите

Мода од 80-тите

Модата од 80-тите години инспирира многу актуелна облека. Откријте што се тие за да формираат стилски изглед за широк спектар на прилики.

Машка парка

Машки паркови

Откријте сè за машките паркови. Предностите во однос на другите палта, колку стилови има и најдобрите брендови.

Машка мода 2019 година

Машка мода 2019 година

Откријте машка мода 2022 година. Ова се облеки, патики, додатоци, материјали и бои што најмногу се носат оваа година.

Дон Дрејпер во кошула и вратоврска

Како да пеглате кошула

Откријте како да пеглате кошула чекор по чекор, од подготовките до најдобриот начин да ги пеглате различните делови на облеката.

Машка торба

Машки чанти

Откријте ги различните стилови на чанти за мажи и како тие се разликуваат: чанти за рамо, торби, викенд чанти и многу повеќе.

Johnон Слетери во „Луди луѓе“

Костум по мерка

Откријте сè за прилагодениот костум, најелегантното парче во машката гардероба: предности, колку видови има и многу повеќе!

Прилагодено одговара

Прилагодено одговара

Откријте сè за прилагодената форма. Како изгледа, какви предности има и како се разликува од другите кроеви на кошули.

Тегет костум

Тегет костум

Откријте како да комбинирате темносино одело со најсоодветна облека, обувки и додатоци за секоја пригода.

Лизгач од 80-тите години

Стил на скејтер од 80-тите

Стилот на скејтер од 80-тите беше оригинален, забавен и пред се многу чист. Откријте каква облека ви треба и како да ги комбинирате.

Дизајнерите Кусто Далмау, Ана Локинг и Хуањо Олива

Шпански модни дизајнери

Шпанската мода е препознаена низ целиот свет по својот квалитет. Ова се 14 од шпанските модни дизајнери кои треба да ги знаете.

Том Круз во „Коктел“

Облека од 80-тите

Облеката од 80-тите е помодерна од кога било. Дознајте за сите стилови на ерата, од беспрекорни одела на јапи до тренерки.

Тело на човекот

Машки типови на тело

Откријте различни типови на машко тело и како да се облечете според секој од нив за да изгледате попропорционално.

Битлси во 60-тите години на минатиот век

Мода од 60-тите

Откријте ги клучните стилови и облека на модата од 60-тите години. Време кога младите поведоа во трендовите.

Сцена од филмот „Бунтовник без причина“

Мода од 50-тите

Откријте каква била модата во 50-тите години. Клучните стилови и облеки на деценијата и нивното влијание врз современата мода.

како да се направи машна

Како да направите машна

Лак врските се во мода повеќе од кога било. Ако не сакате да го купите од продавницата, тука ви помагаме како да направите машна. Влезете и научете!

Плетен џемпер од Зара

Мода есен / зима 2018 година

Модата есен / зима 2018 година е оптоварена со нови трендови. Откријте кои се клучните парчиња за горниот и долниот дел, како и во обувките.

Модни часовници

Модни часовници

Модните часовници се добра опција за надополнување и одредување на вашиот стил. Дали сакате да знаете кои се тие и нивните карактеристики? Внесете тука!

Машки крзнени палта

Крзни палта

Научете како да ги изберете најдобрите крзнени палта за мажи. Во овој пост ќе ги научиме сите упатства да одите со најдобар стил и по најдобра цена.

Костум за Зара

Најдобри тимови на Зара

Откријте кои се најдобрите костуми на Зара, како и совети за правилно комбинирање и на тој начин да заблескате во канцеларијата и ноќните настани.

Видови на пирсинг на ушите

Видови пирсинг на уши за мажи

Пирсингот на увото е одличен додаток. Колку типови постојат, кои стилови најдобро функционираат кај мажите и кои се најдобрите материјали.

Pебни часовници

Pебни часовници

Pебните часовници се предмети што не излегуваат од мода и покрај општеството во кое живееме. Дознајте сè за нив тука.

Обетки за мажи

Машки обетки

Машките обетки стануваат сè помодерни. Сепак, неопходно е да се знаат некои санитарни упатства. Дознајте сè за тоа овде.

Хавајска кошула

Мода со хавајски кошули

Хавајските кошули се практично неопходна облека за топлите месеци. Откријте многу идеи за да ги комбинирате со стил.

Даниел Крег во „Спектар“

Кој е кодексот на облекување?

Откријте сè за кодексот на облекување. Различните видови, нивните правила и совети за да го направите секој правилен.

Мокасини за денар Салваторе Ферагамо

Машки мокасини

Откријте сè за машките мокасини. Неговите предности, различните стилови, референтните материјали и како да се добие правилно кога ги комбинирате.

Чанта за рамо за лаптоп „Основи на Амазон“

Чанти за рамо за мажи

Откријте ги предностите на чантите за рамо, што треба да барате кога купувате една и повеќе работи во врска со оваа практична торба.

купи двојка

Ефтини продавници за облека преку Интернет

Дали сакате да купите машка облека преку Интернет и да заштедите пари? Откријте ги овие 8 онлајн продавници за да купите машка облека и додатоци од најдобрите брендови. Дали ги познавате сите?

машки трегери

Машки суспенди

Машките суспенди се важен додаток на машката облека. Од каде си? И пред се, како може комбинацијата со трегери да биде во вашиот изглед?

Основен блејзер

Шест поволни основи за оваа пролет

Ние предлагаме низа основни прифатливи вредности за да ја подобриме вашата гардероба за пролет. Sемпери, блејзери, поло кошули и повеќе облеки со добра вредност за парите.

Светлосини фармерки

Шест основни алишта за пролет

Маици, кошули, панталони, јакни ... Запознајте ги основните облеки за градење на секојдневни изгледи со гаранции оваа пролет.

Црни чорапи со чевли на Дерби

Три големи пара чорапи и обувки

Запознајте три од најдобрите и најстилските комбинации на чорапи и чевли што можат да се формираат денес. И паметни и лежерни.

gafas de sol

Трендовски очила за сонце за оваа година

Очилата за сонце се едни од најважните и најважните додатоци во светот на модата. Тие се практични и неопходни за заштита на очите од сонцето и најдоброто нешто што има безброј модели.

Тотален трезен изглед

Вкупно изгледа трезвено и топло

Ние предлагаме тотален изглед составен од безвременски парчиња и дизајниран за борба против ниските температури на трезен и стилски начин.

напушти алкохол

Како да се откажете од алкохол?

Оние кои си го поставуваат ова прашање на в, тоа е затоа што веќе имаат проблем. И да се откажам од алкохолот, тоа е точно првиот чекор: свесност.

Тод Снајдер есен / зима 2018-2019

Тод Снајдер есен / зима 2018-2019

Запознајте ја новата колекција на Американецот Тод Снајдер. Предлог без напор со ретро, ​​утилитарни и атлетски забави.

кандидира

Патики за спорт, најдобри брендови

Човекот од денес презема активности во различни спортски дисциплини со цел да го подобри своето тело, да се забавува и да го подобри своето здравје. Затоа, важно е да купите добри чевли за спорт.

скијање

Мерки на претпазливост да се оди на снег

Снежните сезони не само што вклучуваат обемна активност што луѓето обично ја сакаат, толку многу што ги очекуваат во текот на целата година. Но, исто така е неопходно да се преземат мерки на претпазливост за да се оди на снег.

снежна облека

Облека да оди на снег

Снегот е обично омилена сезона на секој. Секогаш размислувајте да носите соодветна опрема и облека за да одите на снег

Ди Каприо

Личен стил на Леонардо ди Каприо

Боемски и елегантен, смел и конвенционален, ризичен и прагматичен. Сите овие придавки се валидни за дефинирање на личниот стил на Леонардо ди Каприо.

чевли за вашата гардероба

Видови чевли за вашата гардероба

Ако сакате да поставите тренд во извонредниот свет на модата, изборот на типот на чевли за вашата гардероба бара посветеност и добар вкус.