Кои се придобивките од спиењето гол?

Некои претпочитаат да спијат добро покриени, други со малку облека и други, без ништо. Факт е дека според општото изненадување, спиењето без облека обезбедува бројни предности: оваа опција е најсомислена логично.

Потребните производи за носење во патната торба

Дали одите на одмор и дали веќе сте размислувале што да ставите во торбата за тоалети? Така што ништо не е заборавено, наједноставно е да направите список. Ајде да видиме некои од основните производи што ќе мора да ги имате при рака кога одите на патување.

Letteилет Боди, сеопфатно бричење

Бричењето не треба да се презира бидејќи 8 од 10 жени не се рамнодушни кон мазното тело без коса. Letteилет го нашол акордот и им го олеснил мажите: тие сега имаат сечило за тело за да го избричат ​​целото тело.

Духа

Луксузниот гел за туширање за мажи

Постојат мноштво производи за убавина за мажи. Парфеми, фризерски производи, кремови за темни кругови, нега по бричење ... Постојат дури и неколку луксузни гелови за туширање специјално дизајнирани за мажи.

Гел или пена за бричење, кој да избере?

Во зависност од видот на кожата и влакната на лицето, пената за бричење може да биде подобра од гелот, или обратно. Тука ги презентираме неговите главни карактеристики.

Како да се врзе долга коса кај мажите

Долгата коса станува сè почеста кај мажите, па затоа познавањето на некои начини на врзување на долгата коса може да биде од голема помош во овие случаи.

Како да се избегне чешање брада

Долгите бради имаат тенденција да чешаат како што растат, но за да ви помогнат да ја избегнете оваа непријатност, еве неколку совети за да го намалите јадежот во брадата.

Пилинг, основен пред сончање

Можеме да го наречеме на многу начини, пилинг, гуми за џвакање, пилинг, но без сомнение е една од основните грижи за ...

Zara For Him, машки парфеми со ниска цена

Машки мириси Zara For Him

Zara For Him е составен од два мириса за мажи предложени од нискобуџетната фирма Zara, за оваа сезона на пролетното лето 2013 година.

туш-човек

Гелови за туширање Hugo Boss

Доколку сакате максимално да се грижите за вашата кожа, ништо подобро од гелите за туширање Hugo Boss.

Да живее ќелавиот!

Сигурно многу од вас се загрижени ... На ден како денес, вие сте под туш, ги миете вашите ...

обоени контактни леќи

Обоени контактни леќи за мажи

Доколку сакате да привлечете внимание пред сè, не двоумете се ова лето да одберете да носите контактни леќи во боја за длабок изглед.

брада-човек

Видови брада според лицето

Ако сакате да изгледате совршено во секое време, тука зборуваме за најдобрите стилови на брада според вашиот тип на лице.

Производи за лична нега

Зборуваме за најдобрите машки производи за убавина, така што имате кожа и коса во совршена состојба.

Намалување на гелови за стомак

Во последно време видовме дека кремите за напивање стомак за мажи се размножуваат, но дали навистина ќе функционираат како што велат? Дали ќе бидат толку ...

Маска за аспирин

Една од најлесните маски за правење и која е многу ефикасна е маската со аспирин. Особено е ...

И познатите луѓе се потат

Лица познати како Крис Мартин, Кевин Бејкон, Антонио Бандерас, Том Круз или Хавиер Бардем, во одреден момент од нивниот ...

човек со обоена коса

Мажите исто така ја обојуваат косата

Иако митот вели дека само жените ја бојат косата, мислам дека е повеќе од очигледно дека мажите сè повеќе се исповедаат дека поминуваат и низ фризер за да ја обојат косата. Добра опција е да бидете во тек.

Совети за безболна депилација

Без оглед на вашиот метод за отстранување на влакна, забележете ги следниве совети за отстранувањето на влакната да не стане тортура

Најдобра фризура за мажи

Многу малку мажи се грижат за својата коса како што заслужува и се осмелуваат да го сменат својот изглед, па дури и да ја чешлаат косата ...

Речник за машка козметика (М)

Да научите како правилно да се грижите за себе, ништо подобро отколку да започнете со основите на козметиката. Со овој козметички речник можете да ...

Како да се грижите за dreadlocks?

Никогаш не би направил dreadlocks. Не затоа што не ги сакам, затоа што ми сметаат непријатно и затоа што не можам да поминам еден ...

На фризер!

Многу пати за мажите кои одат на фризер може да претставуваат голем проблем при одлучување дека ...

Совети за да се скрие ќелавоста

Нема ништо полошо од тоа да почнете да забележувате дека вашата коса се разредува, но не треба да запаѓате во очај. Да бидеш…

Горештини. Видови.

Кај некои мажи, формирањето на добри бурни изгореници е од суштинско значење за да се создаде посакувана слика на лицето. За мене,

Коса на градите, да или не?

Некои мажи сакаат да имаат влакна на градите за да го привлечат вниманието на својата партнерка, плус се чини дека е ...

Техники за сушење на косата

Некои мажи страдаат од проблем да не знаат како да ја исушат косата, или затоа што никогаш не научивме како да го направиме тоа или затоа што ...

Шармот да се има седа коса

Иако од време на време сте се заканиле дека ќе ги обоите, многумина се спротивставуваат на привлечностите на сивата коса. Иако некои мажи ...

Како да ги исчистите ушите?

Најчестиот начин за чистење на ушите е со памучни брисеви, иако ова може да ви остави остатоци или да се повредите ...

Гел за туширање AX

Лично верувам дека дезодорансите AX им штетат на пазувите и на потрошувачите поради нивната силна содржина ...

Нега на ноктите

Веројатно не размислувате за вашите нокти освен ако не ги насликате сини или мајка ви ...

Тридневната брада како дел од вашиот изглед

Тоа е таканаречен универзитетски стил или изглед на препи. И се чини дека е еден од омилените од неколку дизајнери при претставувањето на своите колекции и веќе е дел од новиот тренд.

Совети за совршено бричење (II)

Во претходната статија за тоа како да добиете совршено бричење, зборувавме за сцената пред бричење, за она што го нарекуваме ...

Историја на тетоважи

Тетоважите биле евроазиска практика во неолитско време, дури и се наоѓале во некои мумии со антика до 6.000 ...

Совети за совршено бричење (I)

Во рамките на нашата секојдневна рутина се крие една голема непозната за која сите мислиме дека ја совладуваме: бричење. Ние ќе одиме…

Јаболка за акни

Ако имате проблеми со акни или мозолчиња, ништо подобро од јаболка или каков било антиоксиданс за да ги избегнете овие досадни точки ...

Никулци

Јасно носено. Веќе имаме изговор да не ја избричиме таа тридневна брада што предизвика толку многу штета одамна.

Различни видови парфеми

Парфемот е мешавина која содржи ароматични есенцијални масла, алкохол и фиксатор, што се користи за да се обезбеди пријатно и ...

Диор Хом Спорт

Диор Хом Спорт. „Тоа е многу свеж и енергичен мирис“, дизајниран исклучиво за мажи кои наместо нив носат фармерки ...

Акни, како да се спречи тоа?

Акните се препознаваат со присуство на мозолчиња, бели глави наречени пустули и други лезии како папули, нодули, ...

Бавен раст на брада

Козметичката компанија Клиник разви низа производи специјално дизајнирани за машка кожа. Ова се преведува во козметика ...

Пред-бричење креми и масла

  Иако не е од суштинско значење, добар крем или масло за пред-бричење се препорачува како дел од дневната рутина ...