Стилови на брада

Стилови на брада

Ако сакате да носите брада и да одите до последната, ги имаме сите нејзини стилови и форми за да можете да копирате која најмногу ви одговара.

Мажи, со брада или без брада?

Мажи, со брада или без брада?

Со брада или без брада? под оваа голема дебата можеме да разјасниме што мислат многу мажи и жени, дали да го носат или не.

Домашни лекови за првут и чешање

Домашни лекови за првут и чешање

Откријте домашни лекови за да го елиминирате првутот и чешањето што го предизвикува. Овие состојки се природни и нема да ве иритираат.

Како да се сече косата дома

Како да се сече косата дома

Научете со нашиот мал туторијал како можете да ја исечете косата дома. Без сомнение, тоа ќе биде опција што можете да ја пробате и да потврдите дека може да се направи.

првут на брада

Првут на брада

Во оваа статија ви кажуваме сè што треба да знаете за првутот од брада и како да го поправите. Дознајте повеќе за тоа овде.

Воена диета

Воена диета

Воената диета е дизајнирана за брзо губење од 3 до 5 килограми за три дена. Откријте како да го направите тоа и од што се состои.

Како да ги направите веѓите

Како да ги направите веѓите

Откријте ги сите трикови и начини како да добиете веѓи на машко лице. Willе знаете дека тоа е дел од елегантна грижа.

Како да знаете дали ќе ќелав

Како да знаете дали ќе ќелав

Постојат неколку индикации кои можат да утврдат дали ќе одите ќелав. За да влезете подлабоко во оваа тема, откријте други решенија.

фризури на хипстер

Хипстер фризури за мажи

Фризурата хипстер е во мода и секоја година повторно се измислува со посебен и ласкав допир. Откријте ги нивните стилови и креации.

Чешлана назад кај мажите

Чешлана назад кај мажите

Фризурата на грбот кај мажите е друга верзија за да можете да ја олесните долгата коса. Откријте како можете да го направите тоа.

Краток френулум кај мажи

Краток френулум кај мажи

Краткиот френулум може да стане голем проблем за некои мажи, тука ви кажуваме како да го пронајдете најдоброто решение.

Обетка во човекот

Колку чини да се добие обетка?

Ако сакате да вметнете обетка во увото и сакате да ја знаете нејзината цена, тука ви посочуваме некои од местата каде да го направите тоа.

Избричена коса за мажи

Избричена коса за мажи

Ние ви нудиме најдобра избричена коса за мажи за да можете да ја изберете онаа што најдобро одговара на вашиот стил и личност.

Стилови на мустаќи

Стилови на мустаќи

Мустаќите отсекогаш биле носени и имаат изразен авторитет и личност. Откријте ги сите класи што сега поставуваат трендови

добијте целосна брада

Како да добиете целосна брада

Ние ги потенцираме најдобрите совети за да покажете целосна брада со гаранции, со неколку едноставни техники и трикови.

Класични фризури и кроеви

Класични фризури и кроеви за мажи

Во „Мажи со стил“ ви ги претставуваме најдобрите класични фризури или кроеви кои не излегуваат од мода, бидејќи продолжуваат да ја одбележуваат елеганцијата и модата.

Модни стилови

Модни стилови

Откријте ги различните модни стилови што се случуваат и ќе продолжат низ децениите и епохита во начинот на облекување за мажи.

Адстрингентна диета

Адстрингентна диета

Откријте како да јадете адстрингентно диета за регулирање на цревниот транзит и да не паѓате во недостаток на хидратација или хранливи материи.

Избледениот пресек на човекот

Избледениот пресек на човекот

Откријте ги сите стилови и кроеви кои произлегуваат од фризурата Fade. Фризура која продолжува да го поставува трендот со сите варијации.

Платина русокоса кај мажи

Платина русокоса кај мажи

Пред неколку години платинестата русокоса започна да зазема централно место кај многу мажи. Тоа постави тренд и тие беа некои познати ...

Градиентна сина коса

Градиентна сина коса

Кај мажите со стил ги даваме најдобрите идеи за тоа како да постигнете трансгресивна, радикална и сина коса со тренд.

Како да ја деградирате брадата

Како да ја деградирате брадата

Со деградирање на брадата се создава функционален стил кој ја оцртува привлечноста на машкото лице. Откријте како можете да го направите тоа ефикасно.

Масен скалп кај мажи

Масен скалп кај мажи

Откријте сè што треба да знаете за да се грижите за мрсна коса, од производите, нивната нега и вистинските производи.

шминка за мажи

Брендови за шминка за мажи

Машката шминка е нешто што исто така постои и во многу машки тоалетни кеси. Откријте неколку брендови што постојат на пазарот.

сува шампон

Сува шампон

Ние ви ги кажуваме најдобрите трикови за да користите сув шампон и да добиете најдобри резултати. Дознајте повеќе за тоа овде

Микропигментација кај мажи

Микропигментација кај мажи

Откријте ги предностите и недостатоците на овој третман со микропигментација, кој се повеќе се користи кај мажите.

Видови на машко лице

Видови на машко лице

Willе ги знаеме сортите на типот на машко лице за да можете да процените каков вид фризура можете да носите според вашата форма.

чистење на лицето кај мажите правилно

Чистење на лицето кај мажи

Ние ви кажуваме сè што мора да земете предвид за да направите правилно чистење на лицето кај мажите. Знајте сè тука.

Како да Перм на момчињата

Како да Перм на мажите

Ако сакате промена на изгледот, сакаме да ви понудиме дека Перм е опција што нема да ве остави рамнодушни, ние детално објавуваме како да го сториме тоа.

Боење на пепел во сива коса

Боење на пепел во сива коса

Сивата коса направи голем скок во модата и за жените и за мажите кои сакаат да ја носат оваа боја и тука ви покажуваме како да се обоите.

Сива коса на човекот

Сива коса на човекот

Сивата коса кај мажите направи скок со исклучок, сега се носи со сите успеси во многу глави, без да зависи од возраста.

Костум со елек

Костум со елек

Елекот стана револуционерна облека кога станува збор за елегантно облекување, поради што не треба да изостанува во нашата гардероба.

Тетоважи на рака

Тетоважи на рака

Тетоважите на раката ги гледаме илјадници години наназад во различни култури, а во нашата култура ги гледаме повеќе вкоренети.

Кратки фризури

Кратки фризури за мажи

За оваа најнова мода на кратки фризури, тука ви ги оставаме најдобрите кои го означуваат стилот и оригиналноста.

Како да се облечете паметно

Како да се облечете паметно

Облекувањето елегантно е симбол на идентитетот, носењето вистинска облека што ни дава таков впечаток дека сме добро облечени и со вкус.

фризури за ќелави мажи

Фризури за ќелави мажи

Ние ви кажуваме кои се најдобрите фризури за ќелави мажи. Дознајте повеќе за фризурите што ќе помогнат да се минимизира изгледот на ќелавоста.

5 идеи за подароци за родители

5 идеи за подароци за родители

Не сте сигурни што да му дадете на татко ти? Тука ви прикажуваме многу идеи за подароци за родители. Внесете и откријте ги најдобрите совети.

Самоа тетоважа

Самоа тетоважа

За loversубителите на тетоважа можете да го откриете значењето, традицијата и формите што ги содржи тетоважата на Самоа. Мода во нашата култура

Брановидна перм за мажи

Брановидна перм за мажи

Брановидниот перм е поволна опција за мажите кои сакаат спектакуларен навивам. Откријте каква е неговата техника.

обетки за мажи

Обратки обетки за мажи

Обетките како обетки продолжуваат да ги поставуваат трендовите кај мажите. Овде можете да ги откриете најновите модели што ќе ги обожавате.

Долги фризури

Долги фризури

Постојат долги фризури кои создаваат страст и завист. Откријте која од овие фризури можете да ја носите за таа одлична грива.

пеги

Пеги

Ние ви кажуваме сè што треба да знаете за пегите и како да ги скриете. Дознајте неколку совети за тоа.

Маски за мажи

Маски за мажи

Постои голем избор на маски за лице за мажи на пазарот. Откријте ги сите стилови и форми што ви ги нудиме во Мажи со стил.

метросексуалец

Метросексуалец

„Метросексуалец“ ги дефинираме на некој начин сите оние мажи кои се тешки потрошувачи на лосиони и парфеми за нивна лична нега.

лумберсексуален

Препознајте лумбексуалец

Лумберсексуалецот е класифициран обично облечен во фармерки, карирани кошули и рустикални кожни чизми.Запознајте се многу повеќе за него!

себороична алопеција

Себороична алопеција

Во оваа статија ви кажуваме сè што треба да знаете за себороичната алопеција, нејзините симптоми и како да се лекувате.

Што да јадете пред тренинг

Што да јадете пред тренинг

Многу луѓе веруваат дека не е од суштинско значење да се јаде нешто пред тренинг и можеби грешиш. Јадете пред ...

Храна со повеќе протеини

Храна со повеќе протеини

Протеините се една од основните супстанции за нашето тело. Ние укажуваме на храната со повеќе протеини во нашата исхрана.

Лакови за мажи

Лакови за мажи

Лаковите за мажи се тренд што ги прави модерни. Ако имате долга коса и сакате да ја подигнете, набудувајте ги видовите лакови што постојат.

тетоважи на грбот

Тетоважи на грбот

Тетоважите на грбот покажуваат сила и храброст. Откријте кои предности и недостатоци ги пријавува и различните видови тетоважи што може да постојат.

Надминете ги зависностите

Надминете ги зависностите

Да се ​​надминат зависностите е голем предизвик, иако целата надворешна помош вклучува прилично ефикасна дисциплина. Ние ви ги покажуваме упатствата што можете да ги следите.

Обликување на брадата

Обликување на брадата

Обликувањето на брадата е концепт што многу мажи го дефинираа како негувана. Научете како можете да го направите тоа на најдобар начин со најдобрите трикови.

Русокоса нагласи на мажите

Русокоса нагласи на мажите

Русокосите моменти на мажите се предност што сè уште е во мода. Предлагаме најдобар начин да го примените дома и најдобри совети.

Кога брадата не расте кај мажите

Кога брадата не расте кај мажите

Постојат многу причини зошто брадата не расте кај мажите и тоа ја прави очајна за оние кои навистина сакаат да ја имаат. Откријте ги нејзините главни причини.

Предности на краставицата

Предности на краставицата

Откријте како краставицата е вкусна храна што може да содржи важни придобивки за нашето здравје. Научете ги сите негови комунални услуги.

бадеми

Својства на бадемите

Бадемите се дел од семејството на ореви, многу неопходна храна во нашата медитеранска исхрана. Откријте ги неговите својства.

виткана коса

Производи за виткање коса

Доколку сакате од време на време да имате виткана или брановидна коса, ние ви ги нудиме најдобрите производи за да ја навиткате косата и со тоа да постигнете беспрекорен изглед.

Како да се облечете за дневна свадба

Како да се облечете за дневна свадба

Како да се облечете за дневна свадба не е многу релевантно. Мора да знаете како да се грижите за оние мали детали што можат да ве натераат да не одите со стил и елеганција

Видови машки панталони

Видови машки панталони

Панталоните за мажи се облека што го одредува стилот на личноста. Очигледно едноставно изгледа како ...

масажа на коса

Масажа на коса

Масажата на косата е едноставен метод кој се состои од масирање на скалпот со цел да се активира циркулацијата и да се елиминира опаѓањето на косата

Како да се подигне самодовербата

Како да се подигне самодовербата

Подигнувањето на самодовербата е еден од клучните елементи за да можеме да се соочиме со животот со среќа и благодарност за сè што нè опкружува. Научете што можеме да сториме

Придобивки од возење велосипед

Придобивки од возење велосипед

Возењето велосипед е вид на спорт што има корист во многу аспекти, физички и психички. Откријте ги добрите можности што може да ги демонстрира

Како да имате витка коса

Како да имате витка коса

Иако можеби не верувате, да добиете витка коса или да направите перм, тоа постои. Откријте ги сите начини да добиете кадрава коса.

Како да се отстранат мозолките

Ние ви кажуваме како да ги отстраните мозолките преку природни и ефикасни совети. Ослободете се од овие нечистотии еднаш и засекогаш.

се грижи за брадата

Грижа за вашата брада: најдобри совети

Како да се грижите за вашата брада не е комплицирано ако следите неколку едноставни чекори. Во мажи со стил ве советуваме како правилно да го направите тоа.

тетоважи на мажи

Мали тетоважи за мажи

Ако сакате да ја украсите кожата и да дадете точка на креативност, но без да му дадете екстраваганција на цртежот, малите тетоважи за мажи се идеален предлог.

Креативна визуелизација

Креативна визуелизација

Визуелизацијата е начин или техника на гледање во себе, на визуелизирање како главна цел. Вежбање на низа чекори ќе ве води кон вашата цел.

Очила за сонце за планина

Очила за сонце за планина

Очилата за сонце за планини се основен елемент за заштита на очите од штетни елементи. Научете да ги изберете најдобрите.

обои ја брадата

Како да ја обоите брадата

Боењето на брадата е факт што се практикува со години и се повеќе се применува во сите општества. Откријте како да го направите тоа.

Најзгодниот маж на светот

Најзгодниот маж на светот

Како можеме да утврдиме кој е најзгодниот маж на светот? Одговорот е субјективен и секогаш ќе биде одреден од окото на гледачот.

Нега на лице за мажи

Нега на лице за мажи

Негата на лицето за мажи бара иста рутина и дисциплина како и секој третман. Било кој крем не вреди и тука ви покажуваме како да го направите тоа.

Мажи: како да имате долга коса

Мажи: како да имате долга коса

Ако сакате да имате долга коса, еве ги најдобрите совети за да можете да ја дадете таа промена и да си дадете друга слика. Theirе имате најдобри идеи за нивна грижа.

Вечери за слабеење

Вечери за слабеење

Вечерите се уште еден дел од нашата диета и дневниот внес на храна, ние предлагаме вечери да ослабат и да го прават тоа на лесен и здрав начин.

Леонардо ди Каприо

Исеченици од брада

Откријте ги најдобрите намалувања на брадата, што ќе ви помогне да ги обликувате различните делови на вашата брада и да постигнете различни ефекти.

Серхио Рамос со пресек на градиент

Фризури на Серхио Рамос

Колекцијата на фризури на Серхио Рамос вклучува стилови за сите вкусови, од многу кратка до долга коса, до ленти и странични ленти.

Зак Ефрон со хајлајтс

Фитили за мажи

Ознаките за мажите се контроверзна опција за коса. Тука повеќе истражуваме на оваа тема за да ви помогнеме да донесете одлука.

Greenо asонас со зелена коса

Зелена коса

Зелената коса ќе ви овозможи да не останете незабележани. Откријте ги познатите личности кои се обложуваат на оваа впечатлива боја за нивната коса.

Човек раце

Како да ставите нокти

Откријте како правилно да поднесете машки нокти, како и најдобрите совети и трикови за да изгледаат вашите раце беспрекорно.

Келн за мажи

Келн за мажи

Откријте кои се најдобрите колони за мажи од секое мирисно семејство: свежи, цветни, дрвенести и ориентални.

Asonејсон Момоа со фризура со самурај

Фризура на самурај

Знајте сè за фризурата со самурај. Како да го направите тоа, кои се барањата и многу повеќе за оваа фризура за долга коса.

Вежби за лице

Вежби за лице

Во оваа статија ве учиме како да вежбате вежби за лице за да останете млади подолго. Внесете тука за да научите како да ги направите.

Веѓите на Леонардо ди Каприо

Машки веѓи

Откријте сè за машките веѓи: за што служат, како да знаете дали треба да ги поправите или не и многу повеќе за нив.

Подстрижка фризура

Модерни фризури

Откријте ги најдобрите модерни фризури за мажи. Идеи за стилски кроеви за сите големини и видови на коса.

брада

Како да исечете брада

Откријте како да ја намалите брадата чекор по чекор. Од потребните алатки и подготовки до најдобриот метод за растоварување и дефинирање на брадата.

Брановидна коса

Брановидна коса

Откријте сè за брановидна коса за мажи: совети за секојдневниот живот и стилски идеи за фризура и фризура.

Фризура со удирања

Фризури со удирања

Откријте ги најдобрите фризури со удирања за мажи, како и нивните предности: кратки, средни и долги удирања.

Витамини за коса

Витамини за коса

Витамините за коса можат да помогнат во намалување на опаѓањето на косата. Внесете тука и научете кои се есенцијалните витамини за да имате добра коса.

Како да се биде позгоден

Видови на брада

Пронајдете ја најдобрата опција за вас меѓу различните видови брада: тридневна брада, долга брада и многу повеќе стилови!

Како да се биде позгоден

Како да се биде позгоден

Откријте ги најдобрите совети и едноставни трикови за да научите како да бидете позгодни. Внесете тука и знајте сè. Дали сакате да ви се допадне? Земи го!

Машки веѓи

Како да ги скинете веѓите

Научете како да извадите веѓи чекор по чекор. Како да им дадете дефиниција, каде треба да започнат и да завршат, идеална дебелина и многу повеќе!

Чешлање кратка коса

Како да стилизирате кратка коса

Научете како да стилизирате кратка коса чекор по чекор за да постигнете беспрекорна фризура што одговара и на вашиот секојдневен и на свечен изглед.

Фризура до половина

Фризури со средна должина

Фризурите со средна должина се разноврсни, ласкави и се во тренд. Откријте ги најдобрите опции што постојат за оваа мерка.

Кадрава фризура

Кадрава фризура

Откријте ги најдобрите кадрави фризури за мажи. Од многу кратки патеки до долга коса, поминувајќи низ интересни средни должини.

посебен допир на тупе

Како да се направи маркичка

На овој пост можете да научите чекор по чекор како да направите маркичка, така што вашиот стил да се издвојува од сите други. Внесете сега и знајте ги сите тајни.

Кристофер Хивју со брада

Како да ја поправите брадата

Откријте како да ја подготвите брадата за да изгледа беспрекорно. Како да го исечете, како да нацртате линија на вратот и образите и многу повеќе!

најдобрите парфеми

Најдобри парфеми за мажи

Научете како да го изберете вашиот совршен парфем од изборот на најдобри парфеми за мажи. Дали сакате да дознаете повеќе за тоа? Влези сега.

стилови на брада

Како да пораснете брада

Брадата го подобрува стилот и сексапилот кај многу мажи. Во овој пост ќе научите како правилно да растат брада.

Долго копче

Видови копче

Дознајте за различните видови кози, како да набавите секој од нив и што е потребно за да ги спречите да изгледаат невешт.

Модерни фризури за мажи

Модерни фризури за мажи

Пронајдете ги најдобрите модерни фризури за мажи тука. Ако треба да го промените вашиот изглед, ова е вашиот момент. Не ја пропуштајте можноста и влезете!

Сал

Домашен пилинг за лице

Откријте како да подготвите домашен пилиндер за лице, кои се неговите предности и многу совети за правилно користење.

Бред Пит во „Бес“

Воениот рез

Откријте сè за воениот рез. Кои предности ги има и кои се различните варијации на оваа фризура родена во армијата?

Машко торзо

Депилациони креми за мажи

Откријте сè во врска со кремите за депилација за мажи. Како работи, кои предности ги имаат, корисни совети и кои се најдобрите брендови.

Дезодоранси за мажи

Најдобри дезодоранси за мажи

Откријте ги најдобрите дезодоранси за мажи, добрите и лошите страни на различните формати и предностите на природните формули.

Навој за отстранување на влакна за мажи

Навојување

Навојувањето е револуционерна техника која станува сè помодерна. Дознајте сè за неа во овој пост.

Машка коса

Маски за коса

Дознајте за најдобрите маски за коса, домашни и готови, како и многу совети поврзани со нивната употреба.

Мет Лебланк со бела коса

Бела коса кај мажи

Откријте сè за белата коса. Причините, опциите што постојат за сива коса, козметички стратегии и стратегии за исхрана и многу повеќе!

Барба

Производи за брада

Откријте кои производи за брада ви се потребни во вашиот хигиенски арсенал за да ја добиете најдобрата можна верзија на косата на лицето.

Измијте го лицето

Сува кожа

Откријте каква рутина за хигиена им е потребна на мажите со сува кожа и каква храна е корисна за да се одржи здрава.

Дејвид Бекам

Машка депилација

Откријте сè во врска со машката депилација. Најдобри опции за различни области на телото, како и многу совети и трикови.

Како да добиете побели заби

Откријте навики, совети, трикови и третмани што можете да ги примените во пракса доколку сакате да добиете побели заби. Доколку сакате да ја избелите насмевката, со наш совет ќе го постигнете тоа.

Градиентна фризура за мажи

Градиентна фризура за мажи

Откријте како да направите избледена фризура за мажи во класичен стил и кои трикови можете да ги примените во пракса за да ја прилагодите на обликот на вашето лице.

Тример за брада

Најдобри машини за брада

Откријте ги најдобрите машини за брада на пазарот. Високо оценети модели класифицирани по опсези, како и совети за правилно користење.

Филипс електричен брич

Најдобри машини за бричење

Бричачите се клучни во рутината за хигиена на мажите. Тука ги откриваме најдобрите модели на пазарот, класифицирани по опсези.

Путер од ши

Шеа путер по убавина

Шеа путер, производ кој се повеќе се користи во машката козметика. Кои својства ги има? Колку видови постојат? Кој е правилниот начин да се користи за да има добри резултати? Откријте ги одговорите на овие прашања и поинтересните работи за путерот од шеа тука.

типови на долга коса

Долги фризури за мажи

Откријте кои се долгите фризури за мажи кои се во мода и кои ве фаворизираат. Ако сакате да бидете позгодни и да имате добра коса, изберете едно од овие кроеви за долга коса и ќе успеете.

Продолжена рака

Слоеви на кожата

Знајте кои се слоевите на кожата, кои функции ги извршуваат и каква грижа им е потребна за да го одложите стареењето и да останете здрави.

Сечење на косата со електричен брич

Како правилно да ја избричите главата?

Ние ве учиме како да ја исечете косата со електричен брич, советите што треба да ги следите за правилно да ја избричите главата и опремата што треба да ја користите за да ја исечете косата.

Дали имате мозолчиња на грб?

Ако имате мозолчиња на грб, ќе ве научиме зошто, трикови за нивно отстранување и како да спречите појава на акни на нашето тело. Дали ќе го пропуштиш?

фризури

Есенски фризури

Оваа година 2017 година е година на промени, стилови и нови трендови. Ова се нови времиња. Како се фризури на есен?

косата после летото

Грижа за вашата коса после летото

Ако вашата коса после летото е груба и нема сјај, тоа е затоа што некои елементи на летото ја оштетиле. Како да се грижите за вашата коса после летото?

парфем

Парфемот според вашата личност

За некои мажи, изборот на парфем е релативно едноставна задача: го пробуваат, им се допаѓа и тоа е тоа. За другите, не е толку едноставно.

парфеми

Освежителни парфеми за ова лето

Идеалните парфеми за лето можат да ни помогнат да понудиме, во нашето општествено опкружување, изглед и присуство што ќе направи разлика.

базенот

Нега на коса после базен

Водата од базенот го прави нашето тело да се релаксира и дава единствена сензација, со што се избегнуваат стресот и вознемиреноста. Но, хлорот не е од корист.

мириса добро

Совети за убав мирис во текот на денот

Ако се сомневате дека убаво мирисате, тоа е нешто што го ценат девојчињата, општеството и дава добри дивиденди. Но, најважно е да се чувствуваме безбедно, чисто.

брада од хипстер

Моден тренд: Брада Хипстер

За носење брада е потребно повеќе работа и напор отколку бричење секој ден. И, ако има еден вид брада што бара внимание на деталите, тоа е Хипстер.

видови брада

Различните видови брада

Растењето брада е во мода. Но, не станува збор за тоа да се чека да порасне. Потребно е внимание и грижа (колку или повеќе како бричење секое утро).

долга коса

Долги фризури

За оние кои имаат долга коса и се одлучуваат за промена на изгледот, без да мора да ја шишаат, има неколку опции во рамките на трендовите во 2017 година.

фризури

Најдобри фризури за мажи

Како и во светот на модата, така и во светот на машките фризури се развива. Во секоја сезона сме сведоци на нови трендови.

плетенки

Фризури за мажи: плетенки

Исто како што имаше време кога маркичките беа тренд, дури и со привлечни бои. Сега има фризура што не излегува од мода: плетенки.

совршено бричење

Совети за совршена бричење

Иако брадите спорадично влегуваат во модните трендови, добивањето совршено бричење е еден од оние обичаи што секој маж треба да ги следи.

Вид на брада според вашето лице

Изберете тип на брада што најмногу одговара на вашето лице. Откријте како да се бричите ако имате тркалезно, овално, долго и други вообичаени типови на лице.

Совети за најдобро бричење

За да го добиете најдоброто бричење, не треба да бидете генијалец, само следете неколку чекори што детално ги опишуваме во оваа статија.

Како да ја скратите брадата

Иако може да изгледа едноставно, потстрижувањето на брадата е процес што може да трае подолго од нормалното, ако не го сториме тоа добро.

Човек со алопеција

Совети за борба против алопеција

Ако одите ќелаво, не пропуштајте ги овие совети за да избегнете алопеција и да го минимизирате опаѓањето на косата кај мажите со АГА.

Кратки фризури

Ние ги разгледуваме кратките фризури за мажи со + од 36 фотографии и предлози за поставување трендови. Барате кратка фризура? Внесете тука

Човек со лажна брада

Лажна брада за модерни мажи

Дали сакате да имате лажна брада? Ви покажуваме трикови со кои можете да направите лицето да изгледа како совршена брада користејќи различни методи.

Рики Рубио

Што правиме со косата под пазувите?

Објаснуваме како да ја поправите косата под пазувите во случај да одлучите да го вклучите овој дел од вашето тело во вашата рутина за депилација.

Најчести форми на пенис

Кај мажите, обликот на пенисот е одлучувачки за вршење сексуални пози кои генерираат поголемо задоволство за парот.

Симптоми на рак на простата

Неколку фактори можат да го зголемат ризикот од рак на простата, како што се над 60 години, да има случаи на рак на простата во семејството.

Совети за релаксација

Погодно е да се користат докажани техники за релаксација, јога, медитација, самосвест, се некои средства што можат да ви помогнат да се чувствувате подобро и да го ослободите духот од секојдневните грижи.